Złoty środek na Wszystkich Świętych. Musisz spróbować

6

Wielkimi krokami zbliżają się uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. Polacy już teraz kupują znicze, które zamierzają postawić na grobach bliskich zmarłych. W okresie przygotowań do wizyt na cmentarzach warto zapoznać się z bardzo przydatnym trikiem.

Złoty środek na Wszystkich Świętych. Musisz spróbować
Co zrobić, by znicz palił się dłużej? (Pixabay)

Pierwsze dni listopada kojarzą się z czasem zadumy. W tym okresie obchodzona jest uroczystość Wszystkich Świętych, a także Zaduszki. Wspominani są bliscy zmarli.

Polacy w tych dniach licznie gromadzą się na cmentarzach. Wiele osób kupuje znicze, które później stawiane są na grobach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kosiniak-Kamysz: droga do dechrystianizacji Polski prowadzi przez PiS

Niestety, czasami te lampiony bardzo krótko dają blask. Co zrobić, by paliły się dłużej?

Ta myśl powinna przyświecać nam już na etapie procesu zakupowego. W sklepach warto nabywać duże i ciężkie świeczki, które ze względu na swój rozmiar oraz wagę będą charakteryzować się zwiększoną wydajnością. Należy zwracać uwagę również na jednolitość wkładu oraz maksymalną długość knota (1 cm), by całość spalała się równomiernie - podkreśla radiozet.pl.

Spore znaczenie ma też środek, z którego wykonany jest wkład do znicza. Dobrze oceniane są w szczególności woski pszczele oraz sojowe. W przeciwieństwie do parafiny, nie powodują bólu głowy i nie szkodzą tak mocno środowisku. Poza tym wyróżniają się wydłużonym czasem palenia (średnio do 80 godzin).

Dzięki temu znicz będzie palić się dłużej

Istnieje prosty patent, który pozwala na wydłużenie czasu palenia się znicza. Portal genialne.pl donosi, że wystarczy sięgnąć po sól.

Tę popularną przyprawę do potraw należy rozsypać wokół knota i podpalić. Światło będzie jaśniejsze, a czas spalania znacząco się wydłuży.

Jest też szereg innych trików, które spowalniają spalanie. Jeden z nich polega na umieszczeniu zniczowych wkładów w zamrażalniku. Godzina w niskiej temperaturze wystarczy, by wosk topił się wolniej.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić