Jak suszyć grzyby w piekarniku? O tym musisz pamiętać

0

W polskich lasach robi się coraz tłoczniej. Nic w tym jednak dziwnego. Polacy chcą skorzystać z tego, że pojawiły się grzyby. Wiele osób rusza na zielone tereny w celu zapełnienia koszyków. Co później można zrobić z zebranymi okazami? Jednym z rozwiązań jest suszenie w piekarniku.

Jak suszyć grzyby w piekarniku? O tym musisz pamiętać
Jak suszyć grzyby w piekarniku? (Getty Images, Willie B. Thomas)

Suszenie grzybów to chyba najpopularniejszy sposób na zachowanie ich smaku oraz aromatu, a jednocześnie wydłużenie trwałości. Ten proces polega na redukcji wody z danego produktu poprzez jej wyparowanie. To z kolei sprawia, że ryzyko szybkiego popsucia się jedzenia jest mocno ograniczone.

Oczywiście istnieją specjalne urządzenia do suszenia grzybów. Jeżeli ktoś nie dysponuje takim sprzętem, to może skorzystać z piekarnika.

Jak suszyć grzyby w piekarniku? Najpierw należy je rozłożyć na ruszcie lub na tacce. Oczywiście trzeba zadbać o odpowiednie odstępy, by gorące powietrze mogło je owiewać. Tak przygotowane grzyby możemy wstawić do rozgrzanego piekarnika.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Centrum Przesiadkowe czy imprezowe? Mieszkańcy Bierunia mają dosyć

Jaką temperaturę trzeba ustawić? Najlepiej od 40 do 50 stopni Celsjusza.

Grzyby w piekarniku suszymy powoli. Muszą dobrze wyschnąć, gdyż inaczej podczas przechowywania spleśnieją i nie będą nadawały się do spożycia. Temperatura suszenia nie powinna przekraczać wskazanych 40-50 stopni. Najlepiej włączyć funkcję termoobiegu. Ważne jest również, żeby grzyby suszyć przy uchylonych drzwiczkach piekarnika. Na tę czynność trzeba zarezerwować sobie ok. 4 godzin - podpowiada serwis odzywianie.wprost.pl.

Jak przechowywać suszone grzyby?

Po wyjęciu grzybów z piekarnika trzeba zadbać o to, by przechowywać je w odpowiednich warunkach. Można do tego wykorzystać choćby słoje z uszczelką lub metalowe puszki.

Żeby nie zawilgotniały, do pojemnika należy włożyć kilka ziarenek ryżu. Jeśli grzyby są dobrze zabezpieczone przed wilgocią, można je przechowywać przez 2-3 lata - zaznacza wspomniany portal.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić