Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Można już latać do obcych krajów. Gdzie Polacy mogą teraz latać samolotem?

4

Koniec z zakazem lotów międzynarodowych. Polacy mogą już podróżować za granicę samolotami. Na razie jednak wznowione zostały tylko rejsy do krajów Unii Europejskiej i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu.

Linie lotnicze wznawiają połączenia do Polski
Linie lotnicze wznawiają połączenia do Polski (Getty Images)

Loty międzynarodowe. Gdzie można latać?

Do wtorku 16 czerwca w Polsce obowiązywał zakaz realizowania połączeń międzynarodowych. Wieczorem pojawiło się rozporządzenie Ministerstwa Infrastruktury, które umożliwia loty zagraniczne.

Gdzie Polacy mogą teraz latać samolotem?

Polacy będą mogli latać do krajów Unii Europejskiej i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (Szwajcaria, Islandia, Norwegia i Lichtenstein). Od środy 17 czerwca loty z Polski zamierzają wznowić linie Wizzair, Lufthansa, KLM i AirFrance.

Amsterdam, Paryż, Frankfurt, Monachium, Bruksela, Bergamo, Oslo, Rzym – między innymi do tych miast będzie można polecieć z Polski. Od 23 czerwca mają też wrócić loty Swiss z Warszawy do Zurychu, a od 3 lipca Austrian Airlines zacznie latać z Polski do Wiednia. Ryanair planuje wznowienie lotów od lipca i rejsy w aż 200 różnych kierunkach. LOT prawdopodobnie ogłosi swoją siatkę połączeń w najbliższych dniach. Na razie nie wiadomo natomiast, co będzie z lotami do południowych kurortów.

Wszystkie rejsy samolotowe będą się odbywały z zachowaniem reżimu sanitarnego. Chodzi o to, by nie dopuścić do rozprzestrzeniania się koronawirusa. W samolotach – według wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego – zajętych może być tylko 50 proc. miejsc. Linie lotnicze ten nakaz krytykują.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić