Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

Kara była "zbyt łagodna". Ciemne chmury nad polską gwiazdą

319
Podziel się:

Beata Kozidrak w maju br. została skazana za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu. W najbliższy poniedziałek 8 sierpnia piosenkarka znowu stanie przed sądem. Od wyroku odwołała się prokuratura. Jej zdaniem wyrok jest zbyt łagodny.

Kara była "zbyt łagodna". Ciemne chmury nad polską gwiazdą
Beata Kozidrak (PAP, Leszek Szymański)

Na początku września 2021 r. wokalistka zespołu "Bajm" Beata Kozidrak została zatrzymana przez policję za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że miała dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Piosenkarka w wydanym oświadczeniu przeprosiła za swoje zachowanie. Na jakiś czas wycofała się także z życia publicznego. 4 maja br. sąd skazał Beatę Kozidrak na karę grzywny w wysokości 50 tysięcy złotych (200 stawek dziennych po 250 złotych), świadczenie pieniężne w wysokości 20 tysięcy złotych na rzecz funduszu postpenitencjarnego oraz 5 lat zakazu prowadzenia pojazdów.

Po ogłoszeniu wyroku prokuratura zapowiedziała złożenie apelacji.

Wyrokowi z dnia 4 maja 2022 r. prokurator zarzucił rażącą niewspółmierność kary wymierzonej oskarżonej w stosunku do stopnia społecznej szkodliwości oraz winy. W ocenie prokuratury orzeczenie zbyt niskiej kary powoduje, że nie spełni ona swojej funkcji w zakresie prewencji ogólnej i szczególnej i nie zaspokoi społecznego poczucia sprawiedliwości - mówiła wówczas prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka warszawskiej prokuratury w rozmowie z PAP.

Sąd może uniewinnić Kozidrak

Jak podaje "Fakt" w najbliższy poniedziałek 8 sierpnia odbędzie się rozprawa apelacyjna ws. Beaty Kozidrak. Jak się okazuje, wniosek prokuratury sprawia, że wokalistka będzie traktowana jako osoba niewinna.

Każda ze stron postępowania, zarówno prokurator, jak i oskarżona (czy jej obrońca), może złożyć apelację od wyroku wydanego przez sąd pierwszej instancji. Nieprawomocny wyrok nie obala domniemania niewinności, zatem osobę nieprawomocnie skazaną, organy postępowania karnego traktować muszą jak niewinną – do momentu uprawomocnienia się wyroku, co dzieje się w chwili wydania wyroku przez sąd odwoławczy (pod warunkiem że nie jest to wyrok uchylający wyrok sądu pierwszej instancji i przekazujący sprawę temu sądowi do ponownego rozpoznania) - wyjaśnia mecenas Piotr Zemła, karnista z kancelarii Zemła Szymański Adwokaci w Warszawie w rozmowie z "Faktem".

Sąd odwoławczy może wymierzyć surowszą karę, złagodzić wyrok Kozidrak, a nawet uniewinnić oskarżoną. Jaka będzie decyzja w tej sprawie dowiemy się już w poniedziałek.

Zobacz także: Doda wraca z nową płytą po 10 latach. "Miałam myśli samobójcze"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(319)
Bogamer
6 dni temu
80% Polakow pije alkohol a prokuratura niech sie wezmie za zlodzieji co okradaja Polske a nie podwaza wyrokow I tak nielegalnych sadow!
babala
7 dni temu
w wypadku stwierdzenia prowadzenia pojazdu po pijanemu powinno się bezwarunkowo zabierać pojazd wystawiać go na aukcję i pieniądze przekazywać na fundusz walki z pijaństwem i pomoc ofiarom wypadków. To powinno oczywiście dotyczyc wczystkich bez wyjątku jednakowo Zadnych immunitetów gwiazd itp.
Aleksander
7 dni temu
Czyn haniebny. Nie do usprawiedliwienia. Ale nikomu nic się fizycznie nie stało. Pani Beata poniosła karę. Ma wpłacić 70 tys zł ( nie ważne czy dla niej to dużo czy mało) i ma zakaz prowadzenia pojazdów (5 lat to dla niej dożywotni- żart). Wyrok wydany. Sprawa zamknięta. I musi się trafić taki ... szukający poklasku gawiedzi. Jak rozumiem z podobną zaciekłością oskarżeni zostaną handlarze działek, organizatorzy wyborów, czy kupujący respiratory.
super gość
1 tyg. temu
Warszawko najsztubka sobie w ten sposób ukarajcie !!
Kroko
1 tyg. temu
Za każdy 1 promil alkoholu u kierowcy powinien być bezwzględny areszt 10 miesięcy 0,4 promila 4 misiące, bo każdy pijany kierujący autem jest potencjalnym zabójcą.
Ggghgg
1 tyg. temu
Kuźwa miala pecha, a mogła trafić na rozgrzanego sędziego co wydawał wyrok w sprawie najsztuba.
Witek
1 tyg. temu
Co za artykuł, nic nie zrozumiałem przez niewłaściwy tytuł.
Kermit 🐸
1 tyg. temu
Chciałabym zarabiać 250 PLN dziennie, skąd oni biorą takie stawki
NNN
1 tyg. temu
Kara powinna być współmierna do winy natomiast pozbawiać kogoś jakiś uprawnień na całe życie to jest przesada! Gdyby Kozidrak spowodowała wypadek doprowadziłaby do kalectwa lub zabicia kogoś to owszem jak najbardziej trzeba byłoby mocno ukarać i zabrać prawo jazdy do końca życia natomiast ona była tylko potencjalnym sprawcą i na całe szczęście nikomu nic nie zrobiła a dodatkową dobrą karą uświadamiającą stopień zagrożenia jaki ma jazda jakimkolwiek pojazdem po spożyciu alkoholu byłoby to by taka osoba do końca wyroku w zawieszeniu plus 2 lata na wyrost miała nakaz doprowadzania przez policję na miejsce wypadków spowodowanych przez alkohol gdzie są śmiertelne wypadki by taka osoba widziała do czego doprowadza alkohol i jazda po nim.
Ddk
1 tyg. temu
Szkoda mi P.Beaty,bo to będzie pierwsza celebrytka którą chce się ukarać tw. sprawiedliwie, Szkoda że tylko ją. A Kraśko ,pan którego potrąciła staruszka na pasach ,pijani z kasty politycy. Najwyższy czas traktować wszystkich równo
solo777
1 tyg. temu
To wcale nie jest łagodny wyrok a że celebrytka więc jej przyłożył,a jak to się ma do naszych posłów gdzie nie jeden był pod wpływem i zasłaniał się immunitetem ,od tego trzeba zacząć a Pan Olbrychski jaki dostał wyrok ile zapłacił kary to co w tym państwie wyroki są ferowane w zależności od chumoru sędziego to co to za prawo śmierdzi mi tu nienawiścią i samowolą ,prawo które traktuje szarych obywateli i panów posłów nie równo nie jest już prawem tylko dyktaturą
kaszub
1 tyg. temu
nabrzmienia mogą świadczyć, że walka nadal trwa - po tylu latach łatwo nie jest
Erato
1 tyg. temu
Niestety jeżeli chodzi o celebrytów albo polityków totalnych sądy wydają żenująco niskie wyroki, które budzą oburzenie opinii publiczne i dają poczucie niesprawiedliwości. Wyjątkową, postkomuszą kastę należy zreformować raz a dobrze. Nie może być świętych krów ani żadnych nojmanowych doktryn.
Kierowca
1 tyg. temu
Doładować jej i po sprawie .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić