aktualizacja 

Dramat Celine Dion. Artystka usłyszała druzgocącą diagnozę

137

Celine Dion ma poważne problemy ze zdrowiem. Światowej sławy wokalistka usłyszała właśnie druzgocącą diagnozę. Okazało się, że choruje na zespół Moerscha-Woltmanna. To bardzo rzadkie zaburzenie o podłożu neurologicznym.

Dramat Celine Dion. Artystka usłyszała druzgocącą diagnozę
Celine Dion usłyszała druzgocącą diagnozę (Getty Images)

Problemy zdrowotne Celine Dion to temat ciągnący się od kilku lat. Światowa gwiazda estrady po raz ostatni była widziana na scenie ponad dwa i pół roku temu. W 2021 roku wokalistka zdradziła, że ma problemy z powracającymi bolesnymi skurczami mięśni. W związku z tym przez miesiące była pod opieką specjalistów. Dzisiaj wiadomo już, co jej dolega.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Klapa ludzi Morawieckiego? "To postępująca erozja"

8 grudnia Celine Dion opublikowała na swoim Instagramie wideo, w którym wyznała prawdę. Wokalistka opowiedziała o druzgocącej diagnozie, którą usłyszała od lekarzy. Specjaliści zdiagnozowali, czym jest uporczywa dolegliwość 54-latki. Okazało się, że piosenkarka choruje na zespół sztywnego człowieka, zwany również zespołem Moerscha-Woltmanna.

Witam wszystkich, przepraszam, że tak długo zajęło mi skontaktowanie się z wami. Bardzo za wami tęsknię i nie mogę się doczekać, aby być na scenie i porozmawiać z wami osobiście - powiedziała Dion na Instagramie.
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Celine Dion opowiedziała o uciążliwości choroby. Zdradziła, że skurcze bardzo utrudniają jej codzienne funkcjonowanie. 54-latka zdradziła również, że choroba nie pozwala jej na korzystanie w pełni ze strun głosowych. To właśnie dlatego artystka ze łzami w oczach opowiedziała o odwołaniu europejskiej trasy.

Niestety, te skurcze wpływają na każdy aspekt mojego codziennego życia, czasami powodując trudności podczas chodzenia i nie pozwalając mi używać strun głosowych do śpiewania w sposób, w jaki byłem przyzwyczajony - opowiedziała artystka.

Czym jest choroba Celine Dion?

Zespół Moerscha-Woltmanna to bardzo rzadkie zaburzenie o podłożu neurologicznym. Nieuleczalna choroba znana jako "zespołu sztywnego człowieka" powoduje niekontrolowane i bolesne napinanie mięśni. Postępujące objawy doprowadzają cierpiących do niezdolności chodzenia lub mówienia. Chociaż nie ma lekarstwa na SPS, istnieją sposoby na spowolnienie postępu choroby. Artystka chce z nich skorzystać w takim stopniu, jakim będzie to możliwe.

Aby móc ponownie do ciebie dotrzeć, nie mam innego wyboru, jak tylko skoncentrować się w tej chwili na moim zdrowiu i mam nadzieję, że jestem na drodze do wyzdrowienia. Na tym się skupiam i robię wszystko, co w mojej mocy, aby odzyskać siły - zapewniła Celine Dion.
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić