Jabłczyńska wszystko ujawniła. To czeka ją do końca życia

4

Joanna Jabłczyńska ma za sobą operację strun głosowych. Niestety, po tym zabiegu nie udało się zażegnać wszystkich problemów. Aktorka otwarcie wyznała, co dzieje się z jej zdrowiem.

Jabłczyńska wszystko ujawniła. To czeka ją do końca życia
Joanna Jabłczyńska (Licencjodawca, AKPA)

Joanna Jabłczyńska zyskała wielu fanów dzięki serialowi "Na Wspólnej". Karierę aktorską łączy z prowadzeniem kancelarii prawniczej w Warszawie. Założyła ją cztery lata temu.

Jabłczyńska pojawiała się też w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". W tym programie została uznana za "czarnego konia". Aktorka ma za sobą również występy w "Tańcu z gwiazdami", ale i stworzenie trzech książek dla młodzieży. Wydała ponadto własną biografię "Nigdy dość".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Czy Patryk Vega to prawdziwy artysta? Aktor się zawahał

W ubiegłym roku Jabłczyńska musiała zmierzyć się ze sporym problemem. Głos sforsowała do takiego stopnia, że konieczna była operacja.

To są guzki głosowe, które się pojawiają bardzo często u aktorów, śpiewaków, nauczycieli, osób, które używają głosu do pracy. Ja nie jestem po szkole teatralnej czy aktorskiej, nie uczyłam się nigdy emisji głosu i szanowania tego głosu. Okazuje się, że naturalnie nie zawsze znaczy dobrze. Po dwóch spektaklach musiałam wiele wysiłku włożyć w to, żeby ten głos z siebie wydobyć. No i bolało - ujawniła w rozmowie z Pomponikiem.

Joanna Jabłczyńska o perturbacjach zdrowotnych

Joanna Jabłczyńska jest świadoma tego, że jej rehabilitacja tak naprawdę... nigdy się nie skończy. O szczegółach opowiedziała serwisowi jastrzabpost.pl.

Już pewnie do końca życia będę musiała się rehabilitować, dbać o ten głos no i pewnie już nie zrobię takich wyczynów głosem, jakie robiłam wcześniej. To będzie moją piętą achillesową do końca moich dni. Na pewno szczególnie w okresie grzewczym muszę nawilżać gardło. Piję dużo wody. Stosuje też specjalne oleje i lekarstwa. Robię też ćwiczenia ze specjalną rurką. Na szczęście to wszystko jest skuteczne - podsumowała.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić