Mann nie wytrzymał. "Nieudacznicy i łajdacy"

561

Znany dziennikarz Wojciech Mann w ostrych słowach odniósł się do ochrony zdrowia w Polsce. Zwrócił uwagę na historię dziewczyny, która cierpi na mukowiscydozę. W Polsce lek na tę chorobę nie jest refundowany. "Jak to dobrze, że nasz rząd dba o obywateli. Oby jak najkrócej" - ironizuje Mann.

Mann nie wytrzymał. "Nieudacznicy i łajdacy"
Wojciech Mann ostro zareagował na działania rządu (AKPA)

Wojciech Mann jest jednym z najbardziej znanych polskich dziennikarzy. W ostatnim czasie jest coraz bardziej aktywny w mediach społecznościowych. Na Facebooku często zabiera głos w ważnych sprawach społecznych i politycznych. W jego postach pojawia się również sporo krytyki pod adresem rządzących.

"Degradujące Polskę rządy nieudaczników i łajdaków"

Dziennikarza poruszyła historia dziewczyny chorej na mukowiscydozę. Jest to choroba genetyczna, która uderza przede wszystkim w układ oddechowy, a także pokarmowy. Zdaniem Manna, rząd nie dba o chorych, ponieważ leki na mukowiscydozę nie są w naszym kraju refundowane. Kobieta musi więc płacić 80 tys. złotych miesięcznie.

Permanentnie degradujące Polskę rządy nieudaczników i łajdaków, jak mantrę powtarzają, że ich naczelnym celem jest służenie obywatelom - pisze oburzony Mann, dodając, że w większości krajów Europy ten lek jest refundowany.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

"Wyrzucone w błoto pieniądze"

Jak wylicza dziennikarz, "dzienna suma wyrzucanych w błoto pieniędzy na zasądzone Polsce kary [500 tys. euro dziennie za kopalnię Turów — przyp. red.] wystarczyłaby na 7 lat terapii". - Jak to dobrze, że nasz rząd tak dba o swoich obywateli. Oby jak najkrócej — ironizuje Mann.

Mukowiscydoza to niebezpieczna choroba genetyczna, o której pacjenci najczęściej dowiadują się już we wczesnym dzieciństwie. Występuje średnio raz na 5 tys. urodzeń. Jej najgroźniejsze objawy to zaburzenia wentylacji, bardzo duże zmiany w płucach, czasami też głęboka cukrzyca czy niedożywienie z powodu zaburzenia czynności trzustki.

Lek na mukowiscydozę nie jest refundowany

Z chorobą można jednak walczyć. Od kilku lat w Polsce jest dostęp do nowoczesnej terapii usprawniającej niedziałający czy źle działający gen. Terapia jest jednak bardzo droga – miesięczny koszt to kwota sięgająca 70-80 tys. złotych. W Polsce leczenie nie jest refundowane.

Zobacz także: Polski Ład to niewypał? "Pod względem technicznym na pewno"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić