Pytanie o "kalesony własnej roboty". Uczestnik nie dał rady

5

"Milionerzy" to program, który nieustannie przyciąga przed ekrany telewizorów wielu Polaków. Jedna z ostatnich odsłon tego teleturnieju dostarczyła niemałych emocji. Niestety, uczestnikowi w pewnym momencie powinęła się noga.

Pytanie o "kalesony własnej roboty". Uczestnik nie dał rady
Hubert Urbański (AKPA, AKPA, Niemiec)

Trwa 12. sezon popularnego teleturnieju "Milionerzy". Nie tak dawno Tomasz Orzechowski sięgnął po główną nagrodę. Teraz fani produkcji zastanawiają się, czy ktoś powtórzy jego wyczyn.

W środowym odcinku padło pytanie za 75 tysięcy złotych. Była to zagadka historyczna.

"Milionerzy". Pytanie o kalesony za 75 tys. zł

"Któremu polskiemu królowi żona Sulejmana Wspaniałego, Rusinka Roksolana, miała podarować wyszywane kalesony własnej roboty?" - tak brzmiało pytanie zadane przez Huberta Urbańskiego.

  • A. Bolesławowi I Chrobremu
  • B. Kazimierzowi III Wielkiemu
  • C. Zygmuntowi II Augustowi
  • D. Janowi III Sobieskiemu

Uczestnik zdecydował się na koło ratunkowe pół na pół. Później zaznaczył odpowiedź "D". Niestety, nie był to właściwy ruch.

Należało wskazać wariant "C". W związku z tym uczestnik musiał zadowolić się zdobyciem gwarantowanych 40 tysięcy złotych. To całkiem niezła suma, ale była przecież szansa na to, by zgarnąć więcej.

"Milionerzy". Najważniejsze zasady

W "Milionerach" prawidłowa odpowiedź na pytanie drugie i siódme zapewnia uczestnikowi kwotę gwarantowaną (odpowiednio w wysokości tysiąca złotych i 40 tysięcy złotych).

Aby wygrać główną nagrodę należy odpowiedzieć prawidłowo na dwanaście pytań. Pytania mają różnorodną tematykę. Każde z pytań ma oznaczony stopień trudności, a także kategorię tematyczną, a opracowane jest na podstawie co najmniej dwóch prawidłowych źródeł. W drodze do zwycięstwa uczestnik będzie mógł skorzystać z trzech kół ratunkowych: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności" - przypomniano na oficjalnej stronie internetowej słynnego programu milionerzy.tvn.pl.

Zobacz także: Sceny jak z filmu akcji. Pirat drogowy nagrany na ulicach Wrocławia
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić