Wróżka Aida z apelem do rodziców. Mówi o ważnym dniu

15

Aida Kosojan-Przybysz od lat 90. mieszka w Polsce. Piosenkarce i wizjonerce ormiańskiego pochodzenia często przypisuje się dar jasnowidzenia. Tym razem wróżka Aida zwróciła się z ważnym apelem do wszystkich rodziców.

Wróżka Aida z apelem do rodziców. Mówi o ważnym dniu
Wizjonerka opublikowała wpis skierowany do rodziców (AKPA, Kurnikowski)

Przepowiednie wizjonerki Aidy wiele osób traktuje z przymrużeniem oka. Ma ona jednak swoich wiernych zwolenników. Wśród nich znajduje się choćby Ewa Minge, a dziennikarka Beata Sadowska już od dawna w towarzystwie Aidy prowadzi różnorodne warsztaty czy webinary.

Wróżka Aida ma przekaz dla rodziców. Chodzi o ważny dzień

Sobota 19 listopada to Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci. Z tej okazji Aida Kosojan-Przybysz zwróciła się z ważnym apelem do rodziców.

Popatrz na świat oczami bezbronnego dziecka - napisała wizjonerka na swoim profilu na Instagramie. - Pamiętam czasy ze swojego dzieciństwa, kiedy podniesienie ręki na dziecko było normą, a słowo "kara" budziło ogromny lęk. Niejedno dziecko, wracając ze szkoły, miało niepewność, co danego dnia będzie się działo za zamkniętymi drzwiami jego domu. Ile dzieci przeżywa ten sam scenariusz dzisiaj? Zanim podniesiesz rękę, głos, wspomnij jak się czułeś/czułaś, gdy przemoc była używana wobec ciebie, gdy byłeś mały/mała. Nie tylko uderzenie boli. Słowa też ranią i prześladują nas przez całe życie - czytamy we wpisie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Małgorzata Heretyk o chrzcinach córki i poradach wróżek

Post spotkał się z dużą aprobatą wśród internautów.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
To prawda, słowa też ranią. To, co mi się nasunęło po przeczytaniu tego tekstu, że warto pracować nad sobą, uzdrawiać swoje zranienia, zmieniać siebie, żeby nie powtarzać błędów swoich rodziców w relacjach ze swoimi dziećmi. Nasze uzdrowienie jest dla nich najcenniejszym darem - napisała jedna z internautek.

Krzywdzenie dzieci przez bliskich i urzędy

Przemoc wobec dzieci może być zarówno fizyczna, jak i psychiczna. Są nią także wyzwiska, groźby czy też straszenie. Nie podlegającym dyskusji elementem przemocy jest wykorzystywanie seksualne. Za znęcanie się fizycznie lub psychicznie nad małoletnim grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. W przypadku przemocy ze szczególnym okrucieństwem - jest to już od roku do 10 lat więzienia.

Do krzywdzenia dzieci jest zaliczana także bezczynność jednostek, instytucji i społeczeństwa, przez co optymalny rozwój takiego dziecka pozostaje zakłócony. Niestety bierność urzędników często jest trudno wykazać.

Dziecko zaniedbane przez bliskich, niedożywione, które nie umie się ubierać czy też jeść, również jest ofiarą przemocy. Według policyjnych statystyk, w 2020 roku w Polsce odnotowano ponad 164 tys. przypadków przemocy w rodzinie. Liczba osób dotkniętych przemocą wyniosła 85 tys. Nie wiadomo, jaki dokładnie procent pokrzywdzonych stanowiły dzieci, ani ile przypadków przemocy wobec nieletnich w ogóle nie zgłoszono odpowiednim organom.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić