IMGW już wie. To stanie się w niedzielę

1

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) podzielił się prognozą pogody na niedzielę (17 września). Z przewidywań ekspertów jasno wynika, że to będzie dość ciepły dzień. Najwyższą temperaturę odnotują mieszkańcy zachodnich regionów Polski.

IMGW już wie. To stanie się w niedzielę
Eksperci IMGW podali prognozę pogody na niedzielę (Ventusky)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) regularnie dzieli się prognozami pogody. W niedzielny poranek przedstawiono przewidywania na najbliższe godziny. Co wydarzy się w Polsce?

W dzień słonecznie, tylko na Podkarpaciu miejscami zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu. Rano lokalnie mgły. Temperatura od 24°C na wschodzie do 27°C na zachodzie, w dolinach górskich i nad morzem od 21°C do 24°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych - podkreśla IMGW na platformie X.

W poniedziałek (18 września) nadal ma być pogodnie. "Temperatura maksymalna od 24°C do 28°C, w poniedziałek miejscami nawet 29°C, chłodniej nad morzem i w rejonach podgórskich, od 20°C do 24°C" - informuje IMGW na swojej stronie internetowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Martyna Wojciechowska wspomina śmierć ojca swojej córki: "Obiecałam sobie, że nie będę mamą i tatą"

IMGW zapowiada. Taka pogoda od wtorku

W kolejnych dniach zacznie napływać bardziej wilgotne powietrze znad Atlantyku.

Od wtorku do czwartku więcej chmur i przelotnego deszczu. We wtorek prognozujemy także burze. Początkowo ciepło, od 23°C do 28°C, w środę i czwartek od 19°C do 24°C. Wzrośnie prędkość zachodniego wiatru, na północy kraju możliwe porywy wiatru do 70 km/h - przekazali eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Specjaliści wskazali również, jak będzie się kształtować sytuacja hydrologiczna. "Pierwsza połowa września zdominowana została przez suchą aurę z deficytem opadów, co przyczyniło się do opadania poziomu wody w rzekach. W najbliższych dniach opady mają pojawiać się częściej, jednak sumy nie będą wysokie, a to ostatecznie nie będzie miało większego przełożenia na sytuację hydrologiczną w Polsce. Niewielkie wzrosty mogą pojawiać się na rzekach w południowej Polsce, do strefy wody średniej, miejscami wysokiej" - podsumowano.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić