Był i już go nie ma. Fernando Santos zrobił to tuż po konferencji

32

We wtorek (24 stycznia) Fernando Santos został ogłoszony nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Tego dnia portugalski szkoleniowiec wziął udział w konferencji prasowej, podczas której odpowiadał na przeróżne pytania. Krótko po zakończeniu spotkania z mediami udał się w podróż.

Był i już go nie ma. Fernando Santos zrobił to tuż po konferencji
Fernando Santos (PAP, Leszek Szyma�ski)

Przez ponad trzy tygodnie reprezentacja Polski pozostawała bez selekcjonera. Do tej sytuacji doszło po tym, jak Cezary Kulesza postanowił, że nie będzie przedłużać umowy z Czesławem Michniewiczem, pod wodzą którego Biało-Czerwoni rywalizowali na mistrzostwach świata w Katarze.

Długo spekulowano, kto zajmie miejsce Michniewicza. Pojawiały się przeróżne kandydatury. Mówiono, że faworytami są Paulo Bento i Vladimir Petković. Potem stało się jasne, że reprezentację poprowadzi jednak Fernando Santos.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Po tym pytaniu Fernando Santos roześmiał się. Oto jak wybrnął

We wtorek Portugalczyk został oficjalnie zaprezentowany podczas konferencji prasowej. "Super Express" relacjonuje, że po spotkaniu z mediami szkoleniowiec udał się z prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezarym Kuleszą do jednej z warszawskich restauracji.

Gdy tylko spotkanie się zakończyło, Fernando Santos udał się prosto na lotnisko, po czym opuścił nasz kraj i najpewniej wrócił do cieplejszej Portugalii. Na razie nie wiadomo, kiedy selekcjoner miałby przeprowadzić się na stałe do Warszawy - przekazał dziennik.

Fernando Santos zamieszka w Polsce

Podczas konferencji prasowej prezes PZPN Cezary Kulesza potwierdził, że Fernando Santos przeprowadzi się do Polski.

Trener przeprowadza się na stałe do Warszawy, będzie tu mieszkał razem z rodziną. Będzie pomagał w programie szkolenia młodzieży - zaznaczał szef związku.

Chwilę później głos zabrał portugalski trener. - Od dzisiaj jestem Polakiem, jestem jednym z Was. Tak jak powiedział prezes, będę teraz mieszkał w Warszawie. To jest dla mnie kluczowe - zapewnił.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić