Szymon Michalski| 

Grayson Murray nie żyje. Znana przyczyna śmierci

48

W sobotę (25 maja) świat obiegła tragiczna wieść, że w wieku zaledwie 30 lat zmarł Grayson Murray. Pierwotnie brakowało informacji o przyczynach śmierci amerykańskiego golfisty. Teraz oświadczenie w tej sprawie wydali jego rodzice.

Grayson Murray nie żyje. Znana przyczyna śmierci
Grayson Murray (Getty Images, Tim Heitman)

Ta informacja była szokiem dla całego środowiska związanego z golfem. W ostatnich dniach Grayson Murray rywalizował w turnieju w Fort Worth w stanie Teksas. W piątek (24 maja) podjął jednak decyzję o wycofaniu się z dalszej rywalizacji.

Co ciekawe, zrobił to w momencie, gdy do ukończenia zawodów pozostawały mu dwa dołki. Murray argumentował swoją decyzję złym samopoczuciem. Nikt wtedy nie przypuszczał, że dojdzie do tragedii.

Dzień po śmierci golfisty rodzice Murray'a opublikowali w mediach społecznościowych oświadczenie. Poinformowali w nim, że ich syn popełnił samobójstwo.

"Ostatnie 24 godziny spędziliśmy, próbując pogodzić się z faktem, że naszego syna nie ma. To surrealistyczne, że nie tylko musimy przyznać się do tego przed sobą, ale także przed światem. Kochaliśmy go, będzie go nam brakować. Życie nie zawsze było łatwe dla Graysona i chociaż odebrał sobie życie, wiemy, że teraz spoczywa spokojnie" - czytamy.

Warto wspomnieć, że 30-latek zmagał się z depresją, stanami lękowymi i alkoholizmem. Sam zainteresowany wielokrotnie mówił o tym publicznie. Nie udało mu się jednak wygrać z chorobą.

Murray w 2015 roku przeszedł na zawodowstwo. Z pierwszego tytułu w PGA Tour cieszył się w lipcu 2017 roku w Kentucky, gdzie wygrał turniej Barbasol Championship. Z kolei w styczniu 2024 roku triumfował w Sony Open na Hawajach. Po tym sukcesie awansował na najwyższą w karierze 46. pozycji w światowym rankingu.

***

Gdzie szukać pomocy?


Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy (znajdziesz ją TUTAJ).

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić