Mateusz Domański|
aktualizacja

Kamil Grosicki spełnia marzenia. Tak świętował awans do Premier League

2

Środowy remis z QPR (2:2) dał West Bromwich Abion awans do Premier League. Po spotkaniu przyszedł czas na świętowanie. Kamil Grosicki cieszył się z sukcesu razem z kolegami z zespołu i kibicami.

Kamil Grosicki awansował do Premier League (Instagram)

West Bromwich Albion przed ostatnim meczem w The Championship zajmował drugie miejsce, mając punkt przewagi nad trzecim Brentford FC. Spotkanie ekipy Kamila Grosickiego nie toczyło się od początku po jej myśli.

W drugiej połowie West Bromwich szybko wyszedł na prowadzenie, ale dalej jego gra była chaotyczna. Finalnie mecz zakończył się remisem 2:2, który dał WBA awans do Premier League. Kamil Grosicki pojawił się na boisku w 80. minucie. Brentford przegrało ze spadającym z ligi Barnsley FC 1:2 i nie przegoniło WBA.

Po meczu WBA świętowało awans - zarówno w szatni, jak i z kibicami. Na jednym z nagrań opublikowanych na InstaStories Grosicki mówi: "Marzenia się spełniają". Jego celem było wydostanie się z The Championship i ponowna gra w najwyższej angielskiej klasie rozgrywkowej (poprzednio występował w niej w sezonie 16/17, z Hull City).

Szał radości po awansie WBA

"Grosik" wrzucił na Instagrama kilka materiałów z fety po awansie. Widzimy na nich ogromną radość. W oczy od razu rzuca się też tłum ludzi. Kibice świętowali tuż za zawodnikami. O dystansie społecznym nie było mowy. Fani stali blisko siebie.

WBA spadło z Premier League w sezonie 2017/18. Teraz ten zespół wraca do najwyższej klasy rozgrywkowej.