Rafael Nadal jest wyjątkowy. Nawet jeśli chodzi o kontuzje

2

Rafael Nadal po wygraniu Rolanda Garrosa po raz 14. powinien teraz odpoczywać. I w pewnym sensie tak jest, bo nie gra żadnych turniejów. O grze nie może być mowy, bo Hiszpan ma spore problemy zdrowotne.

Rafael Nadal jest wyjątkowy. Nawet jeśli chodzi o kontuzje
Rafael Nadal doznał dziwnej kontuzji (Instagram.com)

Na razie lekarze mówią, że jest opcja, że Nadal zagra na Wimbledonie. Póki co leczony jest falami radiowymi, ale efekty będą znane po 2-3 dniach. Okazuje się, że w stopie tenisisty uszkodzona są aż trzy nerwy. To być może skutki ucisku skarpet czy butów, niemniej to uraz, którego nie widuje się u innych tenisistów.

Ángel Ruiz Cotorro, lekarz Nadala, mówi, że teraz potrzeba czasu. Po kilku dniach stopa tenisisty będzie obejrzana, zbadana i później zawodnik będzie mógł próbować wrócić do ćwiczeń. Ewentualnie cały cykl zostanie jeszcze raz powtórzony.

Lekarz podziwia, że Nadal był w stanie wygrać Rolanda Garrosa z takim bólem. Wymagało to odizolowania się od tego uczucia, że coś jest nie tak. Do tego dochodził problem z żebrami. - Takie rzeczy mógł zrobić tylko Rafa - powiedział doktor.

Cottoro oraz Nadal współpracują ze sobą od 2005 roku. Znają się już dobrze, więc leczenie przebiega nieco łatwiej niż w przypadku poznawania pacjenta od nowa. W tym wypadku lekarz pozostaje jednak w cieniu sportowca, ale ma bardzo duże znaczenie w karierze Rafy Nadala.

Zobacz także: Bajkowe zaręczyny. Piękna WAGs z Premier League powiedziała "tak"
Autor: DKP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić