aktualizacja 

Rewolucja w skokach. Krytyczny głos z Niemiec

4

W piątek rozpocznie się wyjątkowy pod wieloma względami Puchar Świata 2022/23 w skokach narciarskich. Jednej z wprowadzonych zmian zdecydowanie sprzeciwia się reprezentant Niemiec, Karl Geiger.

Rewolucja w skokach. Krytyczny głos z Niemiec
Reprezentantowi Niemiec nie podoba się nowy format zawodów (Photo by Franz Kirchmayr/SEPA.Media/Getty Images) (GETTY, Franz Kirchmayr)

W piątek, w Wiśle, rozpocznie się pierwszy w tym sezonie weekend Pucharu Świata. To będzie sezon wielu nowości. Jedną z nich będzie właśnie inauguracja, ponieważ na skoczni imienia Adama Małysza zawodnicy najeżdżać będą na torach lodowych, a lądować na igielicie.

Takich zmian jest jednak więcej. Międzynarodowa Federacja Narciarska postanowiła wprowadzić do kalendarza nowy format zawodów - rywalizację duetów. Każda z reprezentacji będzie mogła wystawić jeden duet do konkursu, który składał się będzie z trzech serii. To ma być furtka dla krajów, które nie mogą wystawić solidnej czwórki do dotychczasowych zawodów drużynowych.

Nowy format zmagań sprawdzono podczas Letniego Grand Prix w Rasnovie. Został on pozytywnie odebrany przez kibiców, ponieważ gwarantował emocje do samego końca. Nie wszystkim się on jednak podoba. Głos sprzeciwu wyraził jeden z niemieckich skoczków, Karl Geiger.

Muszę przyznać, że mnie to też zaskoczyło. Patrząc na fakty, nie jestem fanem tego rozwiązania. Startować będą tylko dwaj skoczkowie z każdego kraju i widzę niebezpieczeństwo, że pozostali najlepsi zawodnicy nie będą mogli rywalizować - przyznał w rozmowie z portalem sport.de.

W kalendarzu Pucharu Świata znajdziemy dwa konkursy duetów. Pierwszy odbędzie się 11 lutego 2023 roku w Lake Placid, drugi nieco ponad tydzień później - 19 lutego w Rasnovie.

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: kompromitacja. Co ona najlepszego zrobiła?! (WIDEO)
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić