Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Adam Gaafar
|
aktualizacja

Wspomina o tym Biblia. Archeolodzy dokonali sensacyjnego odkrycia

354
Podziel się:

Izraelscy archeolodzy poinformowali, że w regionie, który uważa się za miejsce narodzin biblijnej Marii Magdaleny, odkryto pozostałości synagogi z okresu Drugiej Świątyni. Znalezisko jest datowane na ok. 2 tys. lat.

Wspomina o tym Biblia. Archeolodzy dokonali sensacyjnego odkrycia
Archeolodzy dokonali ważnego odkrycia w Izraelu (Materiały prasowe, University of Haifa)

Starożytna wioska Magdala jest wymieniona w Nowym Testamencie jako miejsce narodzin Marii Magdaleny. Kobieta należała do kręgu uczniów Jezusa i – według przekazu biblijnego – była świadkiem jego ukrzyżowania oraz zmartwychwstania.

W Ewangelii według świętego Marka czytamy: " Były tam również niewiasty, które przypatrywały się z daleka, między nimi Maria Magdalena, Maria, matka Jakuba Mniejszego i Józefa, i Salome". Chociaż nie zostało to wspomniane wprost, eksperci twierdzą, że imię Magdalena mogło znaczyć dosłownie "Maryja z Magdali".

Zespół archeologów z Izraela poinformował, że niedawno odkryto w Magdali pozostałości starożytnej synagogi. Fragmenty budowli pochodzą z okresu Drugiej Świątyni ( 516 r. p.n.e. – 70 r. n.e.). Jest to dopiero druga synagoga odkryta w tym miejscu. Wykopaliskami w Magdali kierowali profesor Adi Erlich i Dina Awszalom-Gorni z Uniwersytetu w Hajfie.

Zdaniem specjalistów znalezisko rzuca nowe światło na społeczne i religijne życie starożytnych Izraelitów w Galilei. Pierwsza synagoga w Magdali została odkryta w 2009 roku. Archeolodzy znaleźli wtedy także m.in. łaźnie rytualne, ulice, rynek i obiekty przemysłowe.

Fragmenty drugiej synagogi są położone niecałe 200 metrów od pierwszej. O tym, że Magdali może znajdować się kolejna starożytna budowla, świadczyły wyniki badań przeprowadzonych przez przedstawicieli Izraelskiego Urzędu Starożytności.

Archeolodzy natrafili na pewne wskazówki podczas rozbudowy współczesnego miasteczka Migdal, które znajduje się tuż obok pozostałości Magdali. Odkrycia dokonano w trakcie standardowej procedury, która polega na dokładnym sprawdzeniu terenu przed przystąpieniem do budowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Tech
KOMENTARZE
(354)
marekgrynia1
6 miesięcy temu
Biblia są skrótem i jakby kopią boskich pism klinowych sumeryjskich Wszystkie stare wydarzenia podane w bibliach Starego Testamentu pochodzą ze starszych pierwotnych pism Sumerów czyli Nadzorujących a więc bogów. Archeologia czy DNA oraz inne badania potwierdzają logikę zawartą w tych pismach Biblia też mówią o wielu bogach Kto ma resztki własnego rozumu a potrafi odrzucić błędne interpretacje wszystkich badaczy pism łatwo zrozumie co jest prawdą Bogowie mogą ogromnie widke ale nie są wszechmogący i bezbłędni lecz na szczęście czuwają nad nami i nam pomagają łączą się telepatycznie podpowiadają nadal nas strzegą Niedawno dopiero prawie prawidłowo przetłumaczono pra-biblia czyli boskie pisma klinowe Wszystko logiczne gdy zrozumiemy że żadne pismo nie jest bez pomyłek i alogiczne zdania pominiemy
Katolik Polak
6 miesięcy temu
Israel klamie jak zawsze
gzeł
6 miesięcy temu
w/g biblii: bóg stworzył ziemię i człowieka (tak w skrócie)w 6 dni. naukowcy jednak nie są z nią zgodni. ludzie są od 300tyś lat a ziemia od 4,5 miliarda. za duża rozbieżność co do faktów biblijnych.
rem
6 miesięcy temu
Na pewno nie należała do kręgu uczniów. Popitoliło się w głowie. Ja wiem poprawność myślenia. Chodziła usługiwała to była uczniem. Takiego wała.
StaraRealistk...
6 miesięcy temu
Mieszkali ram ludzie, ale żeby zaraz święci? Okropna ciemnota tych co w to wierzą.Cały ten katolicyzm to sekta oparta na manipulacji, lęku i strachu.Zaprzecza to całkowicie idei Boga chrześcijańskiego.
alkoholik
6 miesięcy temu
Ale że co, że można zamienić wodę w wino?!
Reedio
6 miesięcy temu
W Boga wierzę i kościół jako zgromadzenie wiernych ale w kościół jako instytucje już nie.
Adolf
6 miesięcy temu
Nie ma takiego państwa jak Izrael!
Juja57
6 miesięcy temu
No I...
Dobranocka
6 miesięcy temu
66 mln lat temu wyginęły dinozaury. Na Mazowszu znaleziono ślady dinozaurów z przed ok. 200 mln lat, gdy dinozaury pojawiły się na Ziemi ponad 270 mln lat temu. A my tu o jakich opowiadaniach, przekazach czy mitach z przed 2 tyś. czy nawet 2,5 tyś. lat temu jeśli chodzi o Stary Testament.
***** ***
6 miesięcy temu
I już czarni tam stoją ze skarbonkami... Tylko nie jeździć tam z dziećmi...
Fry
6 miesięcy temu
Wiec apokalipsa według sw Jana też
Bibok
6 miesięcy temu
Ludzie dlaczego utozsamiacie religie katolicką z Biblią? Kościół nie ma nic wspólnego z Biblią czy Bogiem. To instytucja rządna władzy i zbijajaca majątek.Powołuje się tylko na wygodne dla siebie fragmenty tej księgi a resztę ignoruje. Biblia to mądra księga a praktyki kościoła są brudne...który katolik zna dobrze Biblię? Bilbie znają inne wyznania ale na pewno nie wyznanie katolickie.Biblia jest dla nich tylko osłona pod którą robią brudne interesy..
Obserwator
6 miesięcy temu
To, że istnieje jakieś miejsce opisane w Biblii to nie jest tożsame z wydarzeniami , które jakoby tam miały się odbyć
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić