aktualizacja 

Zima nie z tej Ziemi. Sonda NASA przesłała niesamowite zdjęcia

59

NASA opublikowała w sieci zdjęcia, które sonda Mars Reconnaissance Orbiter wykonała na Marsie. Niesamowite obrazki pokazują, jak wygląda tam zima. Okazuje się, że na Czerwonej Planecie ta pora roku znacząco różni się od tego, co znamy z Ziemi.

Zima nie z tej Ziemi. Sonda NASA przesłała niesamowite zdjęcia
NASA pokazała zdjęcia (NASA)

Odkrywanie kosmosu od wielu lat fascynuje ludzi na całym świecie. NASA publikuje regularnie fotografie wykonane w kosmiczne sondy. Obrazy te zapierają często dech w piersiach odbiorców i odbijają się szerokim echem w mediach społecznościowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kuchciński nawet tego nie kryje. "Droga do upadku"

NASA po raz kolejny postanowiła zachwycić ludzi na całym świecie. Tym razem agencja opublikowała fotografie, które sonda Mars Reconnaissance Orbiter wykonała niedawno na Marsie. Autorzy pokazali tym razem, jak wygląda zima na Czerwonej Planecie. Zdjęcia, które trafiły do sieci, zdaniem wielu internautów wykraczają poza ludzką wyobraźnię.

Zimowy Mars

Panujące zimą temperatury na Marsie są znacznie niższe, od tych które mierzą termometry na Ziemi. Na biegunach planety spadają do mrożących krew w żyłach - 123 stopni Celsjusza. Śnieg marsjański występuje w dwóch stanach. To lód wodny z dwutlenkiem węgla lub suchy lód. Ten pierwszy zwykle rozprasza się, podczas gdy drugi dociera do powierzchni. Występuje w najzimniejszych częściach planety – gdzie misje naziemne nie mogą przetrwać

Śnieg różni się również w swojej strukturze. Płatek na Ziemi ma sześć boków ze względu na sposób wiązania cząsteczek wody. NASA tłumaczy, że w przypadku dwutlenku węgla na Marsie cząsteczki suchego lodu wiążą się, dając cząsteczkom czterech boki. Dzięki Mars Climate Sounder można stwierdzić, że marsjańskie płatki byłyby mniejsze niż szerokość ludzkiego włosa.

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić