Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Urszula Abucewicz
|
aktualizacja

Gigantyczny orzeł z drzew na 100-lecie niepodległości. Wielki plan leśniczych i harcerzy

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
15
Podziel się:

W lesie na terenie Nadleśnictwa w Lipuszu na Pomorzu praca wre. 2 tys. wolontariuszy posadziło 70 tys. młodych drzewek w miejscu, w którym rok temu nawałnica zniszczyła 2 mln sześc. drzew.

Orzeł ma mieć 310 m szer. i obejmie powierzchnię 11 ha lasu. W jego skład wejdą brzozy, modrzewie i sosny. W sumie posadzonych zostanie 100 tys. drzew
Orzeł ma mieć 310 m szer. i obejmie powierzchnię 11 ha lasu. W jego skład wejdą brzozy, modrzewie i sosny. W sumie posadzonych zostanie 100 tys. drzew (wykop.pl)

Huragan, który rok temu dotknął te tereny sprawił, że miliony drzew zostały połamane jak zapałki, a ludzie stracili dach nad głową. Straty były ogromne. Tylko na terenie Lipusza wichura zniszczyła dwa miliony sześcienne drzewa.

Leśniczy mają pomysł, jak uratować zniszczony las. A do tego zrobią to w spektakularny sposób. Posadzą drzewa tak, aby z lotu ptaka układały się w kształt gigantycznego orła. W ten sposób uczczą również 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jak utrzymuje Dyrekcja Lasów Państwowych, miejsce w którym powstanie orzeł nie jest przypadkowe. Zachodnia granica Nadleśnictwa Lipusz była równocześnie granicą, odrodzonego w 1918 roku, państwa polskiego.

‒ Ten żywy pomnik stanie się trwałym wspomnieniem tamtego czasu ‒ możemy przeczytać na stronie Dyrekcji Lasów Państwowych.

Orzeł ma mieć 310 m szer. i obejmie powierzchnię 11 ha lasu. W jego skład wejdą brzozy, modrzewie i sosny. W sumie posadzonych zostanie 100 tys. drzew.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz też: Przeszedł 1000 kilometrów pieszo by wspomóc hospicja
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
KOMENTARZE
(15)
Ko
4 lata temu
Fajny pomysł. Nie zapomnijcie o człowieku od estetyki, żeby kicz nie wyszedł. Polak potrafi ale nie zawsze
Qudix
4 lata temu
Czy Polska z Platformą i PiSem jest niepodległa??? to ŻART???
we44
4 lata temu
i one beda rosly i nadal beda w ksztalcie orla? ktos tu chyba ma braki w wyobrazni...
gość
4 lata temu
I po co to. Polska nie jest krajem patriotycznym. O czym świadczą chociażby wyjazdy polityków do Europarlamemtu. Tak niby kochają Polskę, a jadą tam gdzie poczują zapach pieniędzy i cały patriotyzm znika. Polska jest krajem ksenofobicznym co mylnie jest traktowane jako patriotyzm. Znowu chuligani narodowcy na Marszu będą szerzyć rasistowskie hasła, a reszta to przemilcza.
Bzyk
4 lata temu
Gdzie Twój Lwów o Niepodległa?
edi wawa
4 lata temu
Sadzić Maryche hehehe
gość
4 lata temu
Do dzisiaj nie wiadomo co było w liście od leśniczanki do ministra Błaszczaka.
Twój nick
4 lata temu
Szyszko był lepszy niż tajfuny, huragany i nawałnice. Dzięki niemu jest w Polsce dużo miejsca na takie orły, a nawet koty, samoloty i inne PIS-cuda
nickt
4 lata temu
"nawałnica zniszczyła 2 mln sześc. drzew" - wpisy na o2 od lat nie dotknęła żadna korekta. Gimbaza "redaktorska" pisze byle co, byle na szybko, nie przygląda się nawet temu, co wysyła na stronę i wychodzą takie bzdety. WSTYD, WSTYD, WSTYD!
Venom1605
4 lata temu
Jaka niepodległość!!!!Polska już od 2009 roku nie jest państwem niepodległym.Kiedy został podpisany traktat lizboński decyduje za nas Bruksela.Tyle właśnie wie nasze omamione społeczeństwo o własnym kraju i o unii.Jeszcze za niedługo wejdzie w życie ACTA 2 i będziemy mieli już jak w Chinach czy w Iranie.Powinni iść świętować z flagami uni dzień podległości Brukseli.!!!!!
Czytający
4 lata temu
"Leśniczy mają pomysł " - oczywiście panie redaktorzy !!!
Renia
4 lata temu
Sadzić dęby,lipy,buki,brzozy - pożyteczne dla człowieka, tworzyć aleje, lasy, osłaniać osiedla i miasta a nie tworzyć pierdoły. a do wiadomości to Polski Orzeł ma mieć koronę zamkniętą,ostre pazury i bez gwiazdek na skrzydłach. Dochód ze sprzedaży powalonych drzew przeznaczyć na ich odnowienie.
byk
4 lata temu
do mądrali bosaka: kształt orła powstanie z nasadzeń brzozy. Czytać ze zrozumieniem nie nauczyli? Do szkoły było pod górkę?
drwal
4 lata temu
Ok. 80% lasów w Polsce to nie lasy tylko plantacje desek. Wciąż w tych samych miejscach sadzi się te same gatunki drzew /sosna/ Gleba na tych terenach jest wyjaławiana przez całe lata i nawet sosny rosną coraz słabiej. Powinno się wprowadzać zmiany gatunków a najlepiej sadzić lasy mieszane i nie wycinać do ostatniego drzewa a tylko te największe bo wiadomo, że drzewa równo nie rosną. Jedne szybciej inne wolniej.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić