o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Gorszej ryby nie znajdziesz. Jest naszpikowana hormonami, antybiotykami i rtęcią

289
Podziel się

Warto mieć na uwadze to, że nie wszystkie gatunki ryb są zdrowe. Eksperci odradzają częste sięganie po jedną z najtańszych ryb na rynku, czyli pangę. Dlaczego? Wszystko ze względu na to, że jest naszpikowana hormonami, antybiotykami i rtęcią.

Gorszej ryby nie znajdziesz. Jest naszpikowana hormonami, antybiotykami i rtęcią
Panga - filety (Getty Images)
bESpWhQl

Ryby dostarczają do organizmu wielu potrzebnych substancji odżywczych. Ceni się je przede wszystkim ze względu na zawartość licznych witamin, m.in. A, B, D, a także E.

Dietetycy podkreślają, że warto po nie sięgać przynajmniej raz w tygodniu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie wszystkie ryby są zdrowe.

bESpWhQn

Serwis Medical Daily donosi, że bardzo niską wartość odżywczą ma panga. Ponadto nie dostarcza ona cennych kwasów omega-3. Spożywanie tej ryby może być niebezpieczne dla zdrowia.

Unikaj jak ognia. Panga to najgorsza z ryb

W trakcie wyrywkowych Stanach Zjednoczonych stwierdzono, że aż 70-80 proc. próbek tej ryby zawierało rtęć i bakterie, które mogą być przyczyną zatruć.

bESpWhQt

Wpływ na jakość mięsa ma też zanieczyszczenie wody. Pangi zazwyczaj żyją w stawach i rzekach wypełnionych odpadami i osadami, które przenikają do ich organizmu.

Wietnamczycy podczas hodowli stosują pestycydy, środki dezynfekujące czy antybiotyki. Zostały one już zakazane w Stanach Zjednoczonych czy Europie.

Podczas badań w filetach pangi wykryto obecność dużych ilości szkodliwych związków m.in. metali ciężkich, chloranów, izomerów heksachlorobenzenu, a także hormony i leki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESpWhQO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(289)
prorok nie ży...
22 min. temu
W latach 80 tych XX wieku jeździłem do Turcji i przywoziłem dla dzieci gumy do żucia TURBO z kolorowymi samochodami. I wiecie co zrobili komuniści przy władzy - ogłosili że te gumy są rakotwórcze, a jak ówczesny rząd zaczął sprowadzać te same gumy do żucia i były sprzedawane w sklepach to już nie były rakotwórcze! Jest to analogia do obecnego rządu jak słupki rosną to jest cacy a jak nie to jest pandemia i inne plaga na Polaków!
KOWIDIAN
23 min. temu
my KOWIDIANIE ... trawimy PANGE po 3 dawce ...bez problemu
Johnny
46 min. temu
Ile razy będziecie opowiadać o Pandze? Przecież wiadomo, że to jedzą tylko bezdomni i patologia. Żaden normalny człowiek tego nie jada.
bESpWhQP
Adam
50 min. temu
Śledź z Bałtyku jest taki sam
Kbkak
53 min. temu
Niedługo nie będzie można jeść niczego,bo pieniądze ważniejsze niż zdrowie.
belzebub
1 godz. temu
To nawet nasze grube ryby są przypsute.
Nigdy więcej ...
1 godz. temu
Najgorsza ryba jest w Auchan w Katowicach. Kupiłem w piątek i wrzuciłem do lodówki do komory zero. W sobotę rano już śmierdziała
Anonim
1 godz. temu
Turyści nie imigranci, nie uchodźcy
Nick00
2 godz. temu
Artykuł o pandze, a na zdjęciu filet z dorsza...
098
3 godz. temu
A co nie jest naszpikowane chemia, antybiotykami, metalami?. Czemu artykuly skazone trafiaja do sklepow?, a później sie oglasza ze byly zatrute. Juz strach cokolwiek kupic.
sdfgthyju
3 godz. temu
to ryba którą robi furore w kuchniach fastfood czy jadłodajniach nord fish itp.
ROLKA PAPY
4 godz. temu
po zjedzeniu 2 kilogramów pangi , konar płonie 4 godziny i 27 minut.
pabloextreme
4 godz. temu
Panga to nie ryba to sztuczny twór bez żadnych składników odżywczych. Nawet wietnamczycy, którzy ją hodują nie jedzą jej.
bESpWhQH
Gabriel
4 godz. temu
O, światli i wspaniali pod każdym względem Amerykanie "już" zakazali stosowania pestycydów (w hodowli ryb)? Kiedy prowadzili przed laty swoje "wyzwoleńcze dzieło" w Wietnamie to w latach 1962-1971 spryskali ponad 20% terytorium tego kraju supertoksycznymi herbicydami i defoliantami (także znaczy procent powierzchni Laosu i Kambodży) w rodzaju Agent Orange. Nawet nie mam dobrego komentarza...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić