Może skutkować poparzeniem drugiego stopnia. Często popełniany błąd

2

Nie od dzisiaj wiadomo, że nadmierna ilość promieni słonecznych może uszkodzić naszą skórę i zacznie zwiększa ryzyko rozwoju czerniaka. Żeby tego uniknąć, należy zastosować odpowiednie preparaty przeciwsłoneczne. Jak się okazuje, brak kremu z filtrem to nie jedyny czynnik ryzyka poparzenia promieniowaniem UV.

Kiedy przyrządzamy drinki z owocami cytrusowymi, powinniśmy szybko umyć ręce
Kiedy przyrządzamy drinki z owocami cytrusowymi, powinniśmy szybko umyć ręce (Getty Images)

Latem często chłodzimy nasz organizm, pijąc zimną wodę z dodatkiem owoców cytrusowych. Podczas krojenia cytryny lub limonki należy pamiętać, że sok z cytrusów zawiera furanokumaryny. Te substancje mogą zwiększyć wrażliwość naszej skóry na słońce i doprowadzić do zaczerwienienia i podrażnienia, a nawet do dotkliwych poparzeń. Kiedy przyrządzamy drinki lub napoje z owocami cytrusowymi, powinniśmy po tej czynności najszybciej umyć ręce.

Używanie niektórych perfum przed wyjściem na słońce, może również zaszkodzić naszej skórze. Kosmetyki zawierające olek rozmarynowy, lawendowy, sandałowy lub bergamotowy mogą spowodować reakcję alergiczną podczas upału. Żeby tego uniknąć, nie powinno się nimi spryskiwać obszarów skóry narażonej na bezpośredni kontakt z silnym słońcem.

Zażywanie niektórych medykamentów w gorące dni, także może powodować nadwrażliwość skóry na promienie słoneczne. W letnie miesiące, trzeba uważać niesteroidowe leki przeciwzapalne takie jak naproxen lub ibuprofen.

Podczas ekspozycji na słońce, nie wolno zapomnieć również o piciu odpowiedniej ilości wody. Odwodnienie organizmu znacznie podnosi ryzyko oparzeń słonecznych. Zbyt mała ilość wody w organizmie spowoduje, że skóra szybciej się poparzy, a ból będzie silniejszy.

Autor: KAM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić