Najgorsza pozycja seksualna. Prawie 60% kobiet jej nie lubi

124

Chociaż ostatnimi czasy erotyczne książki i filmy, które zachęcają do eksperymentowania w łóżku, biją rekordy popularności, to okazuje się, że w sypialniach wciąż bardziej ceniona jest klasyka. Które z pozycji seksualnych nie znalazły uznania wśród wielu par?

Najgorsza pozycja seksualna. Zwłaszcza kobiety jej nie lubią
Najgorsza pozycja seksualna. Zwłaszcza kobiety jej nie lubią (123RF)

Jakich pozycji nie lubią pary?

Portal "Superdrag" przeprowadził badania na temat pozycji seksualnych na reprezentatywnej grupie dorosłych mieszkańców Europy i Stanów Zjednoczonych. Wśród najbardziej nielubianych pozycji, z uwagi na niewygodę, na pierwszym miejscu jest pozycja 69 na stojąco. Mężczyźni i kobiety byli w tym przypadku niemal jednogłośni. Nie lubi tej pozycji 57 proc. pań i 43 proc. panów.

Na drugim miejscu budzących niechęć praktyk był seks analny. Ponad połowa kobiet była mu niechętna, podobnie jak co trzeci mężczyzna.

Trzecie miejsce zajęła pozycja o nazwie "taczka", która również budzi niechęć ze względu na trudności z realizacją. Dla wielu osób przeszkodą jest słaba kondycja, która uniemożliwia czerpanie satysfakcji z seksu w takim układzie ciał. Nie lubi tej pozycji 25 proc. kobiet i prawie 19 proc. mężczyzn.

Najlepsze pozycje seksualne

Zarówno Amerykanie, jak i Europejczycy najchętniej wybierali pozycję klasyczną, zwaną "misjonarską". Kolejne miejsca zajęła pozycja "na pieska" i seks "na jeźdźca".

Warto pamiętać, że udane życie seksualne przekłada się na satysfakcję również na innych płaszczyznach życia. Ważne, by wybór pozycji seksualnych był zgodny z obustronnymi preferencjami i nie naruszał niczyich granic.

Autor: KGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić