Kamil S. Sikora| 

Nigdy nie rób tego po wypiciu kawy. Poważny błąd

26

Wiele osób nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez porannej kawy. Niektórzy po wypiciu małej czarnej od razu idą do łazienki, żeby umyć zęby. Są również tacy, którzy robią to, zanim sięgną po swój ulubiony napój. Jak się okazuje -kolejność, w jakiej wykonujemy te czynności, wpływa na kondycję zdrowotną i wygląd naszych zębów. Jak zatem powinien wyglądać nasz codzienny rytuał?

Nigdy nie rób tego po wypiciu kawy. Poważny błąd
Kawa ma wiele właściwości zdrowotnych (Licencjodawca, mynewturtle)

Liczne badania naukowe potwierdziły, że kawa posiada szereg prozdrowotnych właściwości. Przede wszystkim dodaje energii, poprawia pamięć i koncentrację. Poza tym ten bardzo popularny na całym świecie pobudzający napój poprawia krążenie krwi, redukuje stres, zmniejsza ryzyko rozwoju cukrzycy, depresji i choroby Parkinsona, a także pomaga pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Niestety kawa może być szkodliwa dla naszego zdrowia, zwłaszcza jeśli jest spożywana w nierozsądnych ilościach. Nadmiar kawy wypłukuje z naszego organizmu cenne elektrolity takie jak magnez, potas i sód. Obecne w niej substancje mogą również prowadzić do pojawienia się przebarwień na zębach. Żeby tego uniknąć, większość osób po wypiciu kawy szczotkuje zęby, co jak się okazuje, nie jest najlepszym pomysłem.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że wykonanie tej czynności zaraz po wypiciu kawy, wpływa niekorzystnie na zdrowie naszych zębów. W ten sposób ścieramy i osłabiamy szkliwo, które chroni zęby przed uszkodzeniami wywołanymi przez czynniki fizyczne i chemiczne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kawa a choroby wątroby. Zaskakujące odkrycie brytyjskich naukowców

Dlatego o higienę jamy ustnej lepiej zadbać przed spożyciem kawy. Pasta, która nakładamy na zęby, nie tylko pomaga pozbyć się kamienia, ale również zapobiega pojawieniu się osadu, zmniejszając tym ryzyko ich odbarwienia.

Żeby uniknąć niepożądanych konsekwencji zdrowotnych i nieestetycznego wyglądu naszego uzębienia przed codziennym porannym rytuałem, powinniśmy umyć zęby. Z kolei po wypiciu kawy usta należy przepłukać wodą. Zdaniem dentystów po szczoteczkę i pastę do zębów powinno się sięgać przynajmniej pół godziny po spożyciu kofeinowego napoju. W tym czasie ślina zneutralizuje kwaśne pH w naszej jamie ustnej.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić