Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Katarzyna Krupka
Katarzyna Krupka
|

Wielu z nas tak robi. Naukowcy ostrzegają: zwiększa ryzyko cukrzycy

8
Podziel się:

Wiele osób nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez tego popularnego pobudzającego napoju. Wynik najnowszych badań potwierdziły, że regularne spożywanie kawy przed śniadaniem nie jest jednak dobrym pomysłem. Dowiedz się, jak kawa wypita przed zjedzeniem pierwszego posiłku wpływa na twój organizm.

Wielu z nas tak robi. Naukowcy ostrzegają: zwiększa ryzyko cukrzycy
Kawa wypita na czczo może nam zaszkodzić (ADEK BERRY)

Naukowcy z Uniwersytetu Bath w Wielkiej Brytanii udowodnili, że sięganie po kawę przed zjedzeniem śniadania podnosi ryzyko cukrzycy. Wyniki badań zostały opublikowane w czasopiśmie naukowym "British Journal of Nutrition". Jak się okazuje, picie kawy przed posiłkiem może wpływać niekorzystnie na prawidłowy poziom cukry we krwi. Zdaniem autorów badań, pomimo tego, że jedna niewłaściwie przespana noc nieznacznie wpływa na procesy metaboliczne zachodzące w naszym organizmie, to rozbudzenie się za pomocą kawy może zaburzać kontrolę stężenia glukozy we krwi.

W eksperymencie uczestniczyło 29 zdrowych, dorosłych osób, które zostały poddane trzem różnym nocnym badaniom. Kobiety i mężczyźni zostawali wybierani do poszczególnych badań w sposób losowy.

W pierwszym z badań po normalnie przespanej nocy, uczestnicy tuż po przebudzeniu wypijali słodki napój. W drugim przypadku sen badanych osób był zakłócony (eksperci budzili ich w nocy co godzinę na pięć minut). Rano uczestnicy również pili miksturę o tej samej zawartości cukru. Na innym etapie badania, uczestnicy po tak samo niewłaściwie przespanej nocy, zaraz po wybudzeniu się ze snu, spożywali czarną kawę na pół godziny przed wypiciem słodkiego napoju.

Podczas każdego z tych trzech testów, po wypiciu przez badanych napoju z cukrem, naukowcy pobierali od nich próbki krwi. Napój glukozowy stosowany w badaniu zawierał tyle samo kalorii, co standardowe śniadanie.

Brytyjscy naukowcy doszli do wniosku, że po przespanie jednej nocy, gdy sen jest zaburzony, napój nie wpływa negatywnie na stężenie glukozy/insuliny podczas pierwszego posiłku w porównaniu z nieprzerywanym snem.

Jednak co ważne, zdaniem ekspertów wypicie kawy po nieprzespanej nocy, może ograniczać tolerancję organizmu na cukier obecny w śniadaniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
yaboni
4 miesiące temu
to są jeszcze ludzie który na śniadanie piją słodki napój ?
baba 75 +
4 miesiące temu
Ciekawie przeprowadzone badania i wnioski. " Brytyjscy naukowcy doszli do wniosku, że po przespanie jednej nocy, gdy sen jest zaburzony, napój nie wpływa negatywnie na stężenie glukozy/insuliny podczas pierwszego posiłku w porównaniu z nieprzerywanym snem".
Bfew
4 miesiące temu
Dokładnie sprawdzać przyjezdnych na granicy, nie wiadomo kto tak naprawdę wszedł do naszego kraju w tym 1,4 mln ludzi. Ba granicy nie ma wojny, jest spokój, wiec spokojnie robic procedury!!
LLLLLLL
4 miesiące temu
Krupka jak zwykle powiela głupoty.
zygi
4 miesiące temu
Najlepiej nic nie jeść i nic nie pić i położyć się do dębowej jesionki i zamknąć wieko. Ale na wszelki wypadek warto mieć naładowaną komórkę, bo mogą dzwonić z sieci w sprawie niezapłaconej faktury !
Ggdd
4 miesiące temu
Cukrzyca? Gdzie jest kowid ja się pytam
Prawda
4 miesiące temu
Tych wszystkich naukowców i ekspertów to już ludzie poznali podczas falszywej pandemi..... W kosmos ich najlepiej.....
Suweren
4 miesiące temu
A co ma kawa na czczo do słodkiego napoju? Ja piję codziennie rano kawę na czczo i cukier mam w normie.A mam prawie 60 lat.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić