Wprowadź do diety. Naukowcy potwierdzili. Hamuje namnażanie komórek rakowych

4

Niektórzy jej nie znoszą i nie mogą jeść ze względu na to, że jest ostra. Papryczka chili kryje w sobie tymczasem mnóstwo zdrowotnych korzyści, potwierdzanych przez liczne badania naukowe. Zawiera składniki, które wspierają funkcjonowanie naszego organizmu. Oto dlaczego warto codziennie urozmaicać nią posiłki.

Wprowadź do diety. Naukowcy potwierdzili. Hamuje namnażanie komórek rakowych
Zielona papryczka chili to bogactwo zdrowia (Licencjodawca, bkkstocker)

Papryczka chili, mimo intensywnego smaku, jest szczególnie polecana osobom z problemami jelitowymi. Dzięki wysokiej zawartości błonnika pomaga oczyszczać jelita z zalegających resztek pokarmowych. Co więcej, kapsaicyna obecna w papryczce chroni przed rozwojem bakterii Helicobacter pylori, co jest istotne w zapobieganiu wrzodom żołądka.

Ostra papryczka jest też doskonałym sprzymierzeńcem w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej, co jest dobrą wiadomością dla osób chcących schudnąć. Kapsaicyna przyspiesza metabolizm oraz spalanie tłuszczów, a posiłki z jej dodatkiem zapewniają dłuższe uczucie sytości.

Naukowcy z Uniwersytetu w Nottingham przeprowadzili badania, w których kapsaicynę podawano zwierzętom laboratoryjnym. Odkryli, że substancja ta skutecznie zahamowała rozwój komórek nowotworowych, nie mając jednocześnie szkodliwego wpływu na organizm zwierząt.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Maślany kurczak z warzywami gości na moim stole przynajmniej raz w tygodniu

To jednak nie koniec zalet kapsaicyny. Badania wykazały także, że w odpowiednich dawkach związek ten reguluje produkcję cholesterolu w wątrobie i obniża jego poziom we krwi. Korzyści dla zdrowia przynoszą również produkty spożywcze bogate w ten związek.

Zaskakujące jest także to, że kapsaicyna może zmniejszać ryzyko rozwoju cukrzycy i zapalenia trzustki, co zostało potwierdzone przez kanadyjskich naukowców. Ponadto zielona papryczka chili przeciwdziała powstawaniu zakrzepów, co jest kluczowe dla zdrowia układu krążenia. Najkorzystniejsze jest regularne dodawanie tej przyprawy do posiłków.

Chili ma również inne pozytywne właściwości, takie jak wspomaganie regeneracji organizmu, wzmacnianie odporności, ochrona przed infekcjami, oczyszczanie dróg oddechowych oraz działanie rozgrzewające.

Autor: DAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić