Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|

18-letnia Saudyjka nie zostanie deportowana. Boi się o swoje życie

33
Podziel się:

Rahaf Mohammed Alkunun zabarykadowała się w swoim pokoju hotelowym na lotnisku w Bangkoku. Nastolatka twierdzi, że gdy wróci do kraju, jej rodzina ją zabije. Tajlandzkie władze ogłosiły, że nie zostanie przymusowo deportowana do rodzinnego kraju.

18-letnia Saudyjka nie zostanie deportowana. Boi się o swoje życie
(East News)

Nastolatka otrzyma zgodę na tymczasowy wjazd do Tajlandii. Ma spotkać się z Wysokim Komisarzem Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców. Dziewczyna w końcu opuściła hotelowy pokój, w którym zabarykadowała się w sobotę.

18-latce udało się uciec, gdy wyjechała z rodziną na wakacje do Kuwejtu. Stamtąd dostała się do Tajlandii, gdzie została zatrzymana. Według jej zeznań, władze siłą zabrały jej paszport i dokumenty podróży.

Rahaf chciała uciec przed aranżowanym małżeństwem. Chciała dostać się do Australii, by tam ubiegać się o azyl. Tajlandia miała być tylko przystankiem po drodze.

Dziewczyna błagała o wsparcie w mediach społecznościowych. Rahaf panicznie boi się powrotu do arabskiego królestwa. Mówi, że za to, że wyrzekła się islamu, czeka ją tam śmierć. 18-latka twierdzi, że była wielokrotnie bita przez rodzinę. Za obcięcie włosów ukarano ją zamknięciem w odosobnieniu na pół roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Przed nami nowa fala ataków w Europie? Interpol ostrzega
KOMENTARZE
(33)
@@
3 lata temu
Nic dodać, nic ująć :)
Loco
3 lata temu
Jak wyrzeknie się islamu to można ją brać. Jest czysta z tej chorej ideologii
Father Joseph
3 lata temu
"Boga" stworzono dla ciemnego ludu który w coś musi wierzyć. Człowiek musi być kierowany i karcony by nie myślał i posłusznie żył dla kogoś -może dla kościoła? Wyprany mózg, wciskanie ciemnoty i inne czyny ze strony "proroków wiary" .Ktoś bardzo dobry umiera - "bóg tak chciał. Dziecko jest bite i gwałcone - bóg tak chciał. Jakiś szaleniec zabija setki ludzi -bóg tak chciał. Jesteś Zdziwiony przemyśl to - "i nie wódź mnie na pokuszenie" kto ma cie wodzić bóg? Na koniec pamiętaj "błogosławieni ci którzy nie widzieli a uwierzyli"- wierzysz w UFO- NIE TO NIE JESTEŚ BŁOGOSŁAWIONY .
ecik
3 lata temu
I to jest dowód na to co się dzieje jak religia dochodzi do władzy. Więc już czas aby naszych moherów i ich panów od koryta i władzy odpędzić. My mamy swoją wiarę Słowiańską i żadna inna ani ta z gór Golan ani z arabskich piasków nam tu nie jest potrzebna. Aby nad nami panowała i nas za niewolników miała. Teraz rozumiem dlaczego Nowacka tak walczy z klerem o naszą wolność.
Waldi
3 lata temu
Bardzo się ciesze że ta dziewczyna nie zostanie deportowana do swojego kraju gdzie boi się o własne życie i że najprawdopodobniej będzie mogła rozpocząć normalne życie i uczyć się a nie być Karana z byle powodu tak jak u siebie w kraju i wydawana za mąż za człowieka którego nie kocha i nic do niego nie czuję.
xxx
3 lata temu
chrześcijańska też nie jest dobra. my tylko lubimy sobie ubierać zło w ładne wdzianko żeby czuć się z tym lepiej i tak jest ze wszystkim na tej ziemi
Polak
3 lata temu
Przyjmę ją i będę traktował jak królową - a dzieci nosił na rękach do 10 roku życia.
xd
3 lata temu
dowod jak islam jest religia pokoju
fssdf
3 lata temu
Good luck girl!
lof
3 lata temu
Odważna dziewczyna, z charakterem - trzymam kciuki !!!
vulcano
3 lata temu
za długo nie może tam pozostać do Ambasady Tajlandii napisz w moim imieniu zapytaj o zgodę na pobyt w kraju u nas będzie szczęśliwa pomogę jej usamodzielnić się w Arabii zastrzelą ją na granicy
vulcano
3 lata temu
jejku jak coś to może przyjechać do Polski ja mam taki pokoik przetrzymam ją albo dam pracę i wynajmę albo razem pójdziemy do pracy jak ma na imię?
un
3 lata temu
Wielka odwaga i determinacja, mam najdzieję, że się płaci.
Olo
3 lata temu
Jeszcze ze 20 lat i bedzie trzeba uciekac z Europy bo jak narazie islam u nas jest mile widziany
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić