o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Amerykanie zabili przywódcę Al-Kaidy w Jemenie

129
Podziel się

Amerykanie poinformowali o ataku, w którym zginął przywódca Al-Kaidy na Półwyspie Arabskim. Kasem al-Rimi to kolejny szef organizacji terrorystycznej zabity w ataku drona. Wcześniej amerykańskie służby oferowały 10 mln dolarów za informacje o nim.

Amerykanie zabili przywódcę Al-Kaidy w Jemenie
(twitter.com, @HertfordshireI)
bDSIbJpN

Amerykanie zabili kolejnego ważnego terrorystę. 41-letni Kasem al-Rimi, przywódca komórki Al-Kaidy działającej na całym Półwyspie Arabskim, został zabity przez amerykańskiego drona. Tak twierdzą tamtejsze media, ale administracja Donalda Trumpa potwierdza jedynie przeprowadzenie ataku w styczniu w Jemenie.

Amerykanie uważali go za swojego wroga numer jeden w tym regionie

Przywódca Al-Kaidy był śledzony od miesięcy. Po informacjach uzyskanych od informatora z otoczenia al-Rimiego CIA zaczęła obserwować cel za pomocą dronów i innych środków wywiadowczych. I to właśnie atak drona miał zabić terrorystę i jednego z jego kompanów.

Zobacz też: Rocznica śmierci Pawła Adamowicza. "Zło wygywa, kiedy zaczynamy się bać"

bDSIbJpP

Grupa dowodzona przez al-Rimiego chętnie atakowała USA i Europę. Jeśli informacje o zabójstwie terrorysty się potwierdzą, to będzie ogromny cios dla Al-Kaidy. Kasem al-Rimi był typowany na przyszłego przywódcę całej organizacji, w przeszłości Stany Zjednoczone oferowały 10 mln za informacje prowadzące do schwytania go.

Był wymarzonym przywódcą: weteran Al-Kaidy i jeszcze stosunkowo młody człowiek - ocenia Thomas Joscelyn z amerykańskiego think tanku Fundacja Obrony Demokracji w rozmowie z "Wall Street Journal".

Al-Rimi uciekł z więzienia po próbie ataku na amerykańskiego ambasadora. W latach 90. szkolił bojowników w Afganistanie. Potem wrócił do Jemenu, gdzie skazano go na 5 lat więzienia za planowanie spisku na ambasadora Stanów Zjednoczonych. Po roku uciekł z więzienia i był kluczową postacią w trakcie odbudowywania Al-Kaidy w tym regionie w następnych latach. W 2017 roku al-Rimi wysłał do Donalda Trumpa drwiącą wiadomość po nalocie USA na teren Al-Kaidy w Jemenie.

bDSIbJpV

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDSIbJqq
KOMENTARZE
(129)
Brawo
rok temu
USA, tak trzymać !
pobożny arab
rok temu
kolejny sukces w walce z islamską zarazą BRAWO !!!
Wzywam
rok temu
Kiedy odstrzelicie Kima ?
bDSIbJqr
adam
rok temu
BRAWO! BRAWO! BRAWO! WYBIĆ TO DZIADOSTWO
koronawirus!
rok temu
I dobrze. Generalnie od razu powinno się strzelać do wszystkich "lekarzy i inżynierów" zwłaszcza w Europie. Inaczej nie damy sobie z tym rady. Jak atakuje wroga wataha to musisz się bronić inaczej nie przetrwasz. Tu nie chodzi o politykę ale o byt.
Najnowsze komentarze (129)
J-23
rok temu
SPOKOJNIE PLEBSY, FAJNIEJ BY BYŁO, JAK WY BYŚCIE BYLI ZAWSZE ODWAŻNI, NIE ZABIJALI SWOICH NIE GWAŁCILI KOBIET W POLSCE TO BĘDZIE BARDZO DOBRZE KOZAKI
PSS
rok temu
oni odstrzelają tylko tych którzy nie są w stanie im nic dać. Z Kim'em to już ich łączą interesy. Ponadto odstrzelają czasem nie tylko tych co powinni ale też tych niewygodnych wię to jest jawne czyszczenie sobie przedpola, raz w bardziej słusznej sprawie a raz po prostu mordują.
PSS
rok temu
oni odstrzelają tylko tych którzy nie są w stanie im nic dać. Z Kim'em to już ich łączą interesy.
afrykaner
rok temu
dobrze zrobili,niech żydy i muzułmanie nawzajem się wytłuką.
fann
rok temu
Drony kiedyś będą wielkości muchy,wlecą do domu jakiegoś wroga światowego ludu.Siądą mu na szyi i go śmiertelnie użądlą.Tak jak osa,pszczoła.Fantazja ? Na pewno nie.Postęp technologiczny dopiero się rozpędza
wój
rok temu
tak trzymać tempimy prymitywny lud
Aaaaaaaaa
rok temu
Ale mordka masakra
Rex
rok temu
Pewnie był winny, ale czy to oznacza że tych co wydają się nam winni mamy mordować na ulicy i przy okazji ich kumpli?
bDSIbJqj
Rokitnik
rok temu
Mordercy !!
Dron
rok temu
Ale to byl kot, dwa razy z wiezienia uciekl. Szacun dla typa xD
gość
rok temu
Jak ja k wa fanatycznie nienawidzę wszelkiej maści fanatyków.
Putin
rok temu
A gdzie prawa człowieka? Gdzie proces dowody itd. W mediach tak powiedzą i niby tak ma być? Cała Ameryka
Pitroni
rok temu
ah jaka szkoda, taki psystojny chlopcyk byl z nieko.
Miron
rok temu
Wybić wszystkich !.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić