Całe życie źle trzymałeś kubek z kawą. Teraz już jej nie rozlejesz

Naukowcy z Korei Południowej przekonują, że najbezpieczniej przenosić pełny kubek, trzymając go od góry. Zwariowali?

Obraz
Źródło zdjęć: © o2.pl

Tradycyjny uchwyt zwiększa tylko bujanie i łatwiej zabrudzić podłogę i ubranie. Winny jest cylindryczny kształt naczynia, w którym płyn zaczyna gwałtownie poruszać się już przy niewielkich wstrząsach. Badacze dowiedli tego, używając oscylatora. Potem przetrenowali różne techniki noszenia, by złagodzić ruch płynu w kubku.

Idąc normalnym krokiem i trzymając kubek od góry "w kleszczach z palców" trudniej coś wylać, bo taki uchwyt stabilizuje naczynie - czytamy.

Dowody na skuteczność swojej teorii przedstawili w piśmie "Achievements in Life Sciences". Jeżeli ktoś jest fanem kawy i rozumie zaawansowane wzory, polecamy. Reszta z nas może zacząć trenować nowy chwyt.

Obraz
© o2.pl

*Nie wiemy, czy próbowali testów na gorącej kawie, ale chyba nie. *Szczególnie, że alternatywną propozycją jest chodzenie z kawą tyłem. To też zmniejsza wibracje. Jeżeli i to komuś nie wystarczy, może spróbować wyprodukować kubek wypełniony w środku rurkami.

Obraz
© CC by 3.0

*W ten sposób ryzyko wylania spada dramatycznie. *Jak i ochota na picie czegokolwiek.

Autor: Jan Muller

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Wybrane dla Ciebie