Wróć na
Kamil Karnowski
|

Chciał tylko odpocząć na ławce. Znalazł saszetę biskupa ze skarbem

886
Podziel się

Oprócz ogromnej sumy w gotówce, w środku był także biskupi pierścień. Takie niecodzienne znalezisko wpadło w ręce Artura Pałki, który przechadzał się po trzebiatowskim rynku.

Chciał tylko odpocząć na ławce. Znalazł saszetę biskupa ze skarbem
(Domena publiczna)
bCOfzMTF

Spacerujący mężczyzna nie mógł uwierzyć, gdy zajrzał do środka. Jak sam relacjonował w rozmowie z "Super Expressem", to największa gotówka, jaką widział w życiu. Mężczyzna przyznał, że kwota była powalająca, ale nie chce zdradzić dokładnej sumy.

Usiadłem przy niej, licząc, że właściciel po nią wróci, ale nie przyszedł. Po 30 minutach zajrzałem do środka - relacjonował pan Artur.

Mężczyzna odczekał pół godziny, a później odniósł ją na policję. Funkcjonariusze szybko ustalili jej właściciela, bo w środku znajdowały się także dokumenty. Okazało się, że pieniądze należą do biskupa diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, Edwarda Dajczaka.

bCOfzMTH

Zagadkowa sprawa gotówki biskupa. Tabloidowi nie udało się ustalić, co biskup, którego diecezja mieści się w Koszalinie, robił w oddalonym o 70 km Trzebiatowie. Nie wiadomo także, dlaczego zdjął pierścień i ukrył go wraz z gotówką. Duchowny nie chciał komentować sprawy.

Biskup odzyskał zgubę tego samego dnia. W podziękowaniu wysłał list do pana Artura, w którym zapowiedział modlitwę w jego intencji.

Zobacz także: Ksiądz zachęca do oddawania organów. "Mówię z ambony na temat transplantacji"

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bCOfzMTN
bCOfzMUi
KOMENTARZE
(886)
jaga
3 lata temu
Panie biskupie, 10% znaleźnego, a nie modlitwa.
rysiohenryk
3 lata temu
Pierścień zdjął, by podrywane laski nie wiedziały, ze jest żonaty ze swoim P.B. a pieniądze to dary boże, kto wierzy to ma!
Sarah
3 lata temu
A ja bym nie oddała ______ Przecież to była ;;;Łaska Boża ;;;wolałabym anonimowo przekazać na Jakiś Dom Dziecka lub Starców - do Hospicjum , a nie jemu , A taki pobożny nawet nie poczuwał się aby Panu dać znaleźne tylko wysłał list z podziękowaniem , !!!!!! TO JUŻ SAMO KRZYCZY ZA SIEBIE ,,, A on może '''''' wiózł dla czynów ;; niecnych ;;;
bCOfzMUj
szogun
3 lata temu
"Biskup odzyskał zgubę tego samego dnia. W podziękowaniu wysłał list do pana Artura, w którym zapowiedział modlitwę w jego intencji." Dlatego frajerowi bym zlotowki nie oddal wolalbym spalic ta saszetke Zenada po prostu zenada...
normalny
3 lata temu
Kler to najbogasza instytucja świata - do tego ma mnustwo naiwnych ludzi i rządów wspierających ich. Ludzie opietajcie się.
Najnowsze komentarze (886)
sdaa
3 lata temu
kto nosi tak kase? pewnie uzbierali z tacy czy cos. A pamietacie jak 11 mln ksiadz wyciagnal z kasy przez 9 lat??? nurkowanie kasa dla znajomych zuycie jak w madrycuie na swiecie
wiesiek
3 lata temu
ciekawe gdzie tye ukradl,prawdopodobnie swieci powinni zyc w ubostwie
Kuna
3 lata temu
Zrobiłbym osobiście spotkanie miejscowych biedaków i rozdałbym wszystko. Kościół w polsce to uzurpacyjnie bogata klika ale nadchodzi jej koniec ...i dobrze. Zegar juź tyka i będzie jak w niemczech. Pozdrawiam.
Toom
3 lata temu
A na księży w diecezji, którzy pracują w popegerowskich wioskach mówi, że są złodziejami.
riki
3 lata temu
a ja bym te pieniądze biskupa oddała potrzebującym
Ola
3 lata temu
DajCzek biskup
robert
3 lata temu
Taa.... a po modlitwie przyjdzie kościelny z tacą :)
ender75
3 lata temu
i już widać, że to szatan wcielony.
bCOfzMUb
endi74
3 lata temu
tak gadacie, ale modlitwa od biskupa to liczy się razy tysiąc, więc nie się cieszy gościu, że nie musi dopłacić.
Chostia
3 lata temu
Z forsa pewnie jechał na spotkanie "biznesmenów pokerowych" Torby zapomniał bo pociekła za jakąś fajną łaską. Jak się zorientował ze nie ma torby z kasa tylko pusty worek...to zrezygnował z łaski. Facet głupi. .. Bo ja bym mu nie oddala ani kasy ani pierścionka. ..Dokąd by się nie rozliczyl skąd tyle kasy i gdzie miał ją przepieprzyc !!!
Yosef
3 lata temu
śmieszny... purpurowa mafia kasy ma jak lodu, zamiast modlitwy, owieczka na pewno bylaby radosna, gdyby dostała 10% znaleźnego
Mokiki
3 lata temu
Skoro biskup zapomniał o saszetce, znaczy że taka była wola Boga,więc nie trzeba jej oddawać
Hugi
3 lata temu
Skoro znalazł (pleban w innych sprawach powiedziałby " bóg tak chciał" ) to powinny byc jego.
Chrzescijanin
3 lata temu
Wybierał się z kumplami do cocomo
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić