Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Chojnów: Oszustwo na "amerykańskiego żołnierza". Na czym polega?

84
Podziel się

Na policję zgłosiła się mieszkanka województwa pomorskiego. Kobieta przez kilka miesięcy korespondowała z amerykańskim żołnierzem – a przynajmniej tak jej się wydawało. Niestety, trafiła na kłamcę, który w cyniczny sposób wykorzystał jej uczucie i wyłudził znaczną sumę pieniędzy. Chodzi o oszustwo "na amerykańskiego żołnierza".

Chojnów: Oszustwo na "amerykańskiego żołnierza". Na czym polega?
(iStock.com, Richard Johnson)
bDacgCJh

Jak informuje policja, poszkodowana zamieszkuje powiat chojnowski. Kobieta złożyła zawiadomienie w styczniu 2020 roku. Według ustaleń śledczych, padła ofiarą oszustwa na "amerykańskiego żołnierza".

Pokrzywdzona zeznała, że oszust podawał się właśnie za amerykańskiego żołnierza. Twierdził, że przebywa na misji w Iraku. Ich korespondencja trwała przez kilka miesięcy, w trakcie których rozmówca namawiał kobietę, by została jego żoną.

W pewnym momencie oszust zaczął prosić o pieniądze. Twierdził, że są mu one potrzebne, aby mógł opuścić swoją jednostkę wojskową. Zakochana kobieta wysłała znaczną kwotę na wskazane przez mężczyznę konto bankowe. Ponieważ przelew rzekomo nie dotarł, mieszkanka powiatu chojnowskiego zgodziła się wykonać go ponownie.

bDacgCJj

Ostatecznie kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. Policja nie ujawniła wysokości kwoty, która została przekazana fałszywemu "amerykańskiemu żołnierzowi". Pokrzywdzona przyznała jednak, że cały proceder trwał przez kilka miesięcy.

Na czym polega oszustwo na "amerykańskiego żołnierza"? Padają nimi najczęściej kobiety. Sprawcy wyszukują potencjalne ofiary za pośrednictwem komunikatorów internetowych lub popularnych portali społecznościowych. Następnie starają się zachęcić je do zawarcia znajomości korespondencyjnej.

Żeby wzbudzić zaufanie, oszuści podają się za amerykańskich żołnierzy lub weteranów wojennych. Często posługują się przy tym zdjęciami ukradzionymi prawdziwym członkom armii. Wchodzą z ofiarami w głębokie relacje, wyznają im miłość lub deklarują chęć zawarcia małżeństwa. By ustrzec się takiego oszustwa, należy zwracać szczególną uwagę na język, jakim posługują się rozmówcy. Ci często korzystają z internetowych translatorów, przez co ich język może wydawać się nienaturalny.

Zobacz też: Fałszywy policjant okradał ludzi na Śląsku

bDacgCJp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDacgCJK
KOMENTARZE
(84)
pimpek
9 miesięcy temu
kuń by sie łośmioł
mk7
9 miesięcy temu
Uwaga niewiasty, zwracam uwagę na ostatni akapit artykułu: jeśli amerykański żołnierz posługuje się nienaturalnym językiem z internetowego translatora, to powinno wzbudzić twoje podejrzenia! Pamiętaj, że amerykański żołnierz powinien posługiwać się poprawną polszczyzną!
sas
9 miesięcy temu
Jak trzeba być naiwną?
bDacgCJL
yaro
9 miesięcy temu
W jaki sposób była sprytniejsza, skoro wybuliła ???
elll
9 miesięcy temu
Była sprytniejsza od oszusta? Wpłaciła mu dwa razy na konto pieniądze zanim załapała że ktoś ją oszukuje i to ma być spryt? To koń by się zorientował szybciej że coś jest nie tak.
Najnowsze komentarze (84)
Nina
1 tyg. temu
Nowa wersja tego oszustwa to wykup licencji do rejestracji, żeby armia amerykańska mogła zweryfikować moją tożsamość. Koszt to 250 dolarów. Wszystko po to żeby zakochany żołnierz mógł przyjechać do mnie na wakacje, bo puki co stacjonuje w Kabulu. Ale niedługo będzie urlop i chce przyjechał, a bez wykupu licencji ani rusz.😂😂😂
Nina
1 tyg. temu
Nowa wersja tego oszustwa to wykup licencji do rejestracji, żeby armia amerykańska mogła zweryfikować moją tożsamość. Koszt to 250 dolarów. Wszystko po to żeby zakochany żołnierz mógł przyjechać do mnie na wakacje, bo puki co stacjonuje w Kabulu. Ale niedługo będzie urlop i chce przyjechał, a bez wykupu licencji ani rusz.😂😂😂😂
Edward
4 miesiące temu
Kiedyś próbowałem podając się za kobietę, pociągnąć taką konwersację, by zobaczyć, jak to będzie. Interlokutor pisał ciągle te same brednie, translator tak tłumaczył, że nie szło zrozumieć, o co mu chodzi. Znudziłem się, zanim zaproponował jakąkolwiek transakcję i nawet, gdybym chciał dać się oszukać, to nie miałem możliwości.
lova
4 miesiące temu
Jeśli myślicie, że to takie proste, spróbujcie tej metody. Zobaczycie, czy łatwo znaleźć frajerkę, co co forsę przeleje. Możesz latami czatować i nic. Lepiej iść do pracy.
lova
4 miesiące temu
Jeśli myślicie, że to takie proste, spróbujcie tej metody. Zobaczycie, czy łatwo znaleźć frajerkę, co co forsę przeleje. Możesz latami czatować i nic. Lepiej iść do pracy.
jaks
9 miesięcy temu
Ten artykuł to OSZUSTWO! Nie ma powiatu chojnowskiego, także w woj. pomorskim. Jest natomiast pow. chojnicki, od Chojnic, a nie Chojnowa.
Ed.
9 miesięcy temu
Nie potrafię współczuć naiwnym kobietom, które zakochały się korespondencyjnie.
Nippon
9 miesięcy temu
Ostatnio popularne jest oszustwo "na japońskiego miliardera", który rzekomo poszukuje w Polsce młodej kobiety chętnej do wspólnego lotu wraz z nim w kosmos, dookoła Księżyca czy jakoś tak. Kończy się zwykle na "orbitowaniu" w pokoju hotelowym.
bDacgCJD
GOSC
9 miesięcy temu
że też dała się tak wkręcić.Tyle że oni potrafią pięknie pisać.W polsce też są fajni panowie.
suweren
9 miesięcy temu
pewnie z PIS była
felek
9 miesięcy temu
Pewnie to bez mózgowa wyborczyni pis
kitya
9 miesięcy temu
Ja mam paru ,, apsztyfikantów,, na jednym z portali,w dwóch przypadkach ta sama gęba ale inne nazwisko,jeden nawet już z 2 dzieci,wiem ,że to lipa ale aż korci mnie pociągnąć taką konwersację i zobaczyć efekt.....aha,jeden to nawet generał!
f-33
9 miesięcy temu
powiat chojnowski jest w woj. mazowieckim a nie w pomorskim !!!.
bogdan19734
9 miesięcy temu
Policje to interesuje ?Chciała to ma sama o co zabiegała
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić