Ewelina Kolecka
|

Chojnów: Oszustwo na "amerykańskiego żołnierza". Na czym polega?

121 reakcji
6
36
79
Podziel się

Na policję zgłosiła się mieszkanka województwa pomorskiego. Kobieta przez kilka miesięcy korespondowała z amerykańskim żołnierzem – a przynajmniej tak jej się wydawało. Niestety, trafiła na kłamcę, który w cyniczny sposób wykorzystał jej uczucie i wyłudził znaczną sumę pieniędzy. Chodzi o oszustwo "na amerykańskiego żołnierza".

Chojnów: Oszustwo na "amerykańskiego żołnierza". Na czym polega?
(iStock.com, Richard Johnson)

Jak informuje policja, poszkodowana zamieszkuje powiat chojnowski. Kobieta złożyła zawiadomienie w styczniu 2020 roku. Według ustaleń śledczych, padła ofiarą oszustwa na "amerykańskiego żołnierza".

Pokrzywdzona zeznała, że oszust podawał się właśnie za amerykańskiego żołnierza. Twierdził, że przebywa na misji w Iraku. Ich korespondencja trwała przez kilka miesięcy, w trakcie których rozmówca namawiał kobietę, by została jego żoną.

W pewnym momencie oszust zaczął prosić o pieniądze. Twierdził, że są mu one potrzebne, aby mógł opuścić swoją jednostkę wojskową. Zakochana kobieta wysłała znaczną kwotę na wskazane przez mężczyznę konto bankowe. Ponieważ przelew rzekomo nie dotarł, mieszkanka powiatu chojnowskiego zgodziła się wykonać go ponownie.

Ostatecznie kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. Policja nie ujawniła wysokości kwoty, która została przekazana fałszywemu "amerykańskiemu żołnierzowi". Pokrzywdzona przyznała jednak, że cały proceder trwał przez kilka miesięcy.

Na czym polega oszustwo na "amerykańskiego żołnierza"? Padają nimi najczęściej kobiety. Sprawcy wyszukują potencjalne ofiary za pośrednictwem komunikatorów internetowych lub popularnych portali społecznościowych. Następnie starają się zachęcić je do zawarcia znajomości korespondencyjnej.

Żeby wzbudzić zaufanie, oszuści podają się za amerykańskich żołnierzy lub weteranów wojennych. Często posługują się przy tym zdjęciami ukradzionymi prawdziwym członkom armii. Wchodzą z ofiarami w głębokie relacje, wyznają im miłość lub deklarują chęć zawarcia małżeństwa. By ustrzec się takiego oszustwa, należy zwracać szczególną uwagę na język, jakim posługują się rozmówcy. Ci często korzystają z internetowych translatorów, przez co ich język może wydawać się nienaturalny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

79
6
36
KOMENTARZE
(79)
pimpek
3 dni temu
kuń by sie łośmioł
mk7
3 dni temu
Uwaga niewiasty, zwracam uwagę na ostatni akapit artykułu: jeśli amerykański żołnierz posługuje się nienaturalnym językiem z internetowego translatora, to powinno wzbudzić twoje podejrzenia! Pamiętaj, że amerykański żołnierz powinien posługiwać się poprawną polszczyzną!
sas
3 dni temu
Jak trzeba być naiwną?
yaro
3 dni temu
W jaki sposób była sprytniejsza, skoro wybuliła ???
elll
3 dni temu
Była sprytniejsza od oszusta? Wpłaciła mu dwa razy na konto pieniądze zanim załapała że ktoś ją oszukuje i to ma być spryt? To koń by się zorientował szybciej że coś jest nie tak.
Najnowsze komentarze (79)
jaks
3 dni temu
Ten artykuł to OSZUSTWO! Nie ma powiatu chojnowskiego, także w woj. pomorskim. Jest natomiast pow. chojnicki, od Chojnic, a nie Chojnowa.
Ed.
3 dni temu
Nie potrafię współczuć naiwnym kobietom, które zakochały się korespondencyjnie.
Nippon
3 dni temu
Ostatnio popularne jest oszustwo "na japońskiego miliardera", który rzekomo poszukuje w Polsce młodej kobiety chętnej do wspólnego lotu wraz z nim w kosmos, dookoła Księżyca czy jakoś tak. Kończy się zwykle na "orbitowaniu" w pokoju hotelowym.
GOSC
3 dni temu
że też dała się tak wkręcić.Tyle że oni potrafią pięknie pisać.W polsce też są fajni panowie.
suweren
3 dni temu
pewnie z PIS była
felek
3 dni temu
Pewnie to bez mózgowa wyborczyni pis
kitya
3 dni temu
Ja mam paru ,, apsztyfikantów,, na jednym z portali,w dwóch przypadkach ta sama gęba ale inne nazwisko,jeden nawet już z 2 dzieci,wiem ,że to lipa ale aż korci mnie pociągnąć taką konwersację i zobaczyć efekt.....aha,jeden to nawet generał!
f-33
3 dni temu
powiat chojnowski jest w woj. mazowieckim a nie w pomorskim !!!.
bogdan19734
3 dni temu
Policje to interesuje ?Chciała to ma sama o co zabiegała
Starczy
3 dni temu
Ciekawe ile kobitka ma lat! ("na miłość nigdy nie jest za późno....")/
gość
3 dni temu
To stary numer. ja rok temu (66 lat) spodobałem się amerykańskiej oficer przebywającej w Afganistanie. Jak napisała jakie lubie kobiety, odpisałem, że tą z profilu pani prokurator Krymu (oszustka wykorzystała zdjęcia Natalii Poklonskiej). Po moim wpisie zero kontaktów. Naewt wypisała sie z moich znajomych na FB.
Winetu
3 dni temu
Amerykańscy żołnierz powinni go znaleźć i zastrzelić
eh szkoda
3 dni temu
jak to mówią: miłość jest warta wszystkich pieniędzy
tak
3 dni temu
hihi dobre
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić