REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla12.08.19 (18:39)

"Czarny poranek" na Syberii. Mieszkańcy obudzili się w ciemności

Ludność Wierchojańska na Syberii przez cztery godziny nie miała dostępu do promieni słonecznych. W zeszłym roku podobne kilkugodzinne zaciemnienie dotknęło regionu wielkości Włoch.
The Siberian Times / twitter.com

Obudzili się w całkowitej ciemności. Mieszkańcy miasta Wierchojańsk i sąsiednich miejscowości doświadczyli w sobotę "czarnego poranka". Do godziny 8:00 panowały zupełne ciemności, jakby noc miała się nie skończyć.

Zrobiło się widno dopiero cztery godziny po wschodzie słońca. Mieszkańcy Jakucji z niepokojem odnotowali, że zachmurzone i ciemne niebo miało nieprzyjemnie żółty odcień - informuje gazeta "Siberian Times".

REKLAMA

To nie pierwszy taki przypadek. W lipcu ubiegłego roku mrok przykrył nie tylko Wierchojańsk, lecz także powierzchnię większą od terytorium Włoch. Przez pierwsze trzy godziny poranka nie widać było słońca, a temperatura spadła o kilka stopni.

Czy to jest nowa, dziwna tradycja, że co roku w sierpniu lub lipcu budzimy się, panikując, bo znowu nie ma słońca?! - denerwuje się mieszkaniec Wierchojańska.

Meteorolodzy winią za "czarny poranek" pożary. Eksperci sądzą, że niespodziewane zaciemnienie mogło być spowodowane wymieszaniem gęstych chmur deszczowych z dymem z pożarów, które od wielu dni pustoszą Syberię. Do tej pory ogień pochłonął terytorium większe od Belgii.

Zobacz też: Niezwykłe zdjęcie zaćmienia i erupcji na jednym z księżyców Jowisza

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij