Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aneta Michałowska
|

Groźne bakterie w szpitalach. Trudno je zwalczyć

10
Podziel się:

Odporne na antybiotyki bakterie namnażają się w odpływach i rurach szpitali. Stamtąd przedostają się na sale, co jest wyjątkowo niebezpieczne dla zdrowia i życia pacjentów.

Groźne bakterie w szpitalach. Trudno je zwalczyć
(Shutterstock.com)

Pałeczki Klebsiella rozprzestrzenia nawet zwykłe mycie rąk. Bakterie osiadają w mazi oblepiającej rury. Chybione są rozwiązania hydrauliczne układające się w kształt litery U, bo uniemożliwiają sprawny przepływ wody.

Od niedawna obserwuje się niepokojący wzrost epidemii związanych z bakteriami żyjącymi w odpływach i rurach na całym świecie - mówi dr. Amy Mathers z Uniwersytetu Virginia.

*Ochronić przed pałeczkami zapalenia płuc może odpowiednia konstrukcja zlewu. *Ważne, aby kran nie był nakierowany bezpośrednio na odpływ. Plusk wlewającej się do niego wody powoduje rozprzestrzenianie bakterii. W niektórych wypadkach pomaga także czyszczenie rur z pomocą wybielacza.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(10)
nikc
6 lat temu
wszystko jest robione, aby dziś, domy też - coś zamarzą, coś przytrą; wszędzie potem wilgoć i zaraza, której nie da się wywabić żadną chemią - truje nas to, zaraża; chemia jest wszędzie - organizm nie nadąża zwalczać tych pleśni, tej dżumy, którą nam wokoło serwują...
nikc
6 lat temu
wszystko jest robione, aby dziś, domy też - coś zamarzą, coś przytrą; wszędzie potem wilgoć i zaraza, której nie da się wywabić żadną chemią - truje nas to, zaraża; chemia jest wszędzie - organizm nie nadąża zwalczać tych pleśni, tej dżumy, którą nam wokoło serwują...
cd
6 lat temu
Ważne! Dla wszystkich. Sprawa dotyczy tajemniczej choroby (przypuszczam ze to jakis wirus). Objawy są następujące. Kaszel nieustępujący może być ciągły lub kilka odkaszlnięć w ciągu dnia, jeżeli utrzymuję się dłużej niż 3 miesiące, uczucie drapania w okolicy mostka ,bez wyraźnej temperatury, kataru osłabienia nic co można by powiązać z anginą czy grypa. Problemy z układem moczowym , parcie na pęcherz przy niewielkich nawet ilosciach spozytych płynów. Niemożność utrzymania moczu nawet u młodych, zdrowych osób obu płci.
cd
6 lat temu
Takie objawy ma kilka znanych mi osób z rodziny i nie tylko – jeśli chodzi o ukł. Moczowy, jeśli chodzi o tajemniczy kaszel to z tego co widzę zarażonych jest 20% populacji kraju. Trudno to wykryć bo łatwo to pomylić z przeziębieniem ale na uwagę zasługuje czas trwania. Kaszel rozpoznaję ze słuchu bo jest inny od tego przy grypie czy przeziębieniu (jakby takie odkaszlnięcia). Badanie moczu krwi nic nie wykazało płuca czyste, backt alert czysty żadnych gruźlic itp., więc pozostaje wirus. W dalszej fazie miałem wydzielinę z oskrzeli która tworzyła coś jakby piane prowadziło do duszenia. Później jakimś cudem to przeszło i więcej nie wróciło, mam też inne objawy ale na razie wystarczy. Postawa lekarzy – zdziwienie, ignorancja, niedowierzanie, bagatelizowanie.
cd
6 lat temu
Przepisują syrop przeciw kaszlowy, na zasadzie jak nie kaszle to już zdrowy, lub zganiają na alergię (ja jeszcze nie słyszałem o zaraźliwej alergii) Próbowałem rozmawiać z lekarzami leczyłem się w szpitalu na oddziale płucnym bezskutecznie. Pisze wam o tym żeby was ostrzec , może ktoś z was wie co to może być, może ktoś sam to ma lub widzi że” coś jest na rzeczy” z tego co pisze. Chodzi o to żeby ten temat stał się powszechny niech lekarze będą „atakowani” takimi informacjami ze wszystkich stron może wtedy wezmą się za zbadanie tego tematu. Wirus rozprzestrzenia się dość szybko miałem sporo czasu żeby obserwować otoczenie i jak to się zmienia.
gość
6 lat temu
"Chybione są rozwiązania hydrauliczne układające się w kształt litery U, bo uniemożliwiają sprawny przepływ wody" A ja myślałem, że bez syfonów w całym szpitalu śmierdziałoby jak w szambie
Histmag
6 lat temu
We Wrocławiu z dawnego szpitala kończą robić lofty na Jana Pawła II. Potężna kubatura, centrum miasta. Nie wiem, na co przerobili kostnicę. Napływowi kupią, bo nie wiedzą. Ładnie poszły mieszkania przy "zielonym wzgórzu" przy Wambierzyckiej. A to wzgórze, to gruzowisko po fabryce chemicznej, w której pracowali więźniowie w czasie II wojny. Poszły też mieszkania przy Ślężnej w parku między czterama stacjami benzynowymi. A ten park ja osobiście pamiętam jako jeden wielki cmentarz. Do dzisiaj można wśród drzew znaleźć płyty nagrobne. Niemcy palą znicze na Wszystkich Świętych. To jest biznes. Liczy się kasa.Proszę czytać o historii miasta, bo można się wkopać. Fajna jest stronka na fb Wrocław-miejsca, których nie znacie.
OMC
6 lat temu
szpitale to okres eksploatacji to max 20 lat Pózniej rozebrać a gruz zakopać głęboko.Jak byście się czuli i mieszkali w hotelu z adaptacji szpitala zakażnegoW Szczecinie szpitale mają po 100 lat i żaden remont ni zlikwiduje tego syfu w murach .Lepiej wydać forsę na zbrojenie bo to zabawki dla dorosłych a szpitale ??? kogo to obchodzi !!!
borys
6 lat temu
lizol się kłania,a nie jakieś wynalazki.smierdzi bo smierdzi ale skuteczny.
vita
6 lat temu
ale bzdurny ten quiz "kim byłbyś w szpitalu" jako osoba z dobrymi ocenami, odpowiedzialna i lubiąca się dokształcać mogłabym zostać sprzątaczką, po obniżeniu ocen i zrezygnowaniu z odpowiedzialności, wyszła pielęgniarka...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić