Wróć na
Karolina Woźniak
|

Koronawirus. Lekarz, który go odkrył zostawił szokującą wiadomość

192
Podziel się

Doktor Li Wenliang, który zmarł w piątek, ostrzegł kolegów przed rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Później otrzymał list z ostrzeżeniem, w którym poinformowano go, że zostanie "ukarany" za swoje słowa.

Koronawirus. Lekarz, który go odkrył zostawił szokującą wiadomość
(East News, LI WENLIANG/AFP/East News)
bCGwxDvp

34-letni doktor ostrzegał przed epidemią i miał z tego powodu sporo kłopotów z policją. Mężczyzna dwa razy był wzywany na komisariat i ostrzegany o konsekwencjach swoich czynów - jeśli nie zaprzestałby "nielegalnej działalności" zostałby pociągnięty do odpowiedzialności karnej.

Lekarz z Wuhan dostawał "ostrzeżenia" od policji

Li Wenliang pospisał więc dokument, w którym przyznał się, że "rozsiewał plotki" i "zakłócał porządek społeczny" - wszystko przez informowanie ludzi o epidemii. Mężczyzna rozpoczął nawet współpracę z policją. W piśmie, które podpisał, znalazł się fragment, który brzmiał następująco: "Jeśli upierasz się przy swoich poglądach, odmawiasz skruchy i kontynuujesz nielegalną działalność, zostaniesz ukarany przez prawo. Rozumiesz?".

Doktor Li Wenliang jako jedna z pierwszych osób zainteresowała się "tajemniczym zapaleniem płuc". Mężczyzna poinformował o tym na platformie, na której dostępni są sami lekarze. Uznał wówczas, że wszystko przez wirusa SARS, a także, że obecnie jest "siedem potwierdzonych przypadków".

bCGwxDvr

Tej samej nocy urzędnicy przyszli do mężczyzny - chcieli się dowiedzieć, dlaczego lekarz udziela takich informacji kolegom. Trzy dni później policja zmusiła go do podpisana oświadczenia. List ujrzał światło dzienne po pojawieniu się materiału filmowego na temat podejrzenia, że osoby zarażone koronawirusem zostały zebrane i przewiezione do specjalnych obozów w Wuhan.

Dr Wenliang otrzymał pozwolenie na powrót do pracy, ponieważ infekcja szybko się rozprzestrzeniła, co spowodowało ogromne obciążenie systemu opieki zdrowotnej. 10 stycznia za pomocą mediów społecznościowych poinformował świat, że ma gorączkę. Zmarł w ubiegłym tygodniu w następstwie infekcji koronawirusem.

Zobacz także: Ślub w tle koronawirusa. Tysiące par powiedziało sobie "tak"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCGwxDvS
KOMENTARZE
(192)
gdze to jest
5 miesięcy temu
no właśnie czytam i nie znajduję gdzie jest ta szokująca wiadomość?to wszystko co napisane znaliśmy przed śmiercią tego lekarza
Loen Z
5 miesięcy temu
Świat jest głupi, że zaufał Chinom i przeniósł tam biznes. Lenin powiedział, że kapitalista gotów jest sprzedać sznurek, na którym go powieszą i ma to zastosowanie w tym przypadku.
skorpion
5 miesięcy temu
Lekarz przed śmiercią zapomniał przekazać tej wiadomości , z tego wynika. Albo dzienikarz ujawni nam jak sam będzie umierał.
bCGwxDvT
Kulka
5 miesięcy temu
A gdzie ta ostatnia informacja podana tuz przed smiercią???? Idziemy z tytułami na populizm. Płytkie
Daniel
5 miesięcy temu
Zachęcam wszystkich niezadowolonych z jakości powyższego artykułu do składania skarg do Rady Etyki Mediów. Ja właśnie to robię. Nagłówek zawiera nieprawdziwe informacje nakłaniając do otworzenia strony aby podnieść ilość odsłon. To jest ewidentne oszustwo dziennikarskie. Czas położyć temu kres...
Najnowsze komentarze (192)
MJb
3 tyg. temu
Pamiętam ostatnie zdanie z przepowiedni- przyjdzie chińczyk i wszystkich wyzwoli. Zastanawiam się nad tym. Przepowiednię spisałam 40 lat temu,nie mogę jej odnaleźć, czas zatracił,a to co było napisane ziściło się.
Krytyk
3 miesiące temu
Karolina Woźniak i wszystko jasne
Ddd
5 miesięcy temu
Może mają pochodzenie arabskie
EuPi
5 miesięcy temu
No to tak jak u nas! Nasz rząd też stara sie karac za prawdę!
Ala
5 miesięcy temu
Zapewne ostrzegał przed czytaniem wp.Lecz to redaktur nie miał odwagi napisać.
MOCNY
5 miesięcy temu
KLAMSTWA TO SA SKUDKI NIESZCZESC SLEPYCH DECYZJ
ech
5 miesięcy temu
co to za szokująca wiadomość????? tepy jestem nie wiem w którym zdaniu jest to napisane ech mogłem studiować psychologie
paul
5 miesięcy temu
zastanawiam sie czy osoba piszaca ten artykol jest polakiem.
bCGwxDvL
Salvatore
5 miesięcy temu
W średniowieczu też ci co upierali się przy swoich prawdziwych poglądach kończyli spaleni na stosie, łamani kołem itp. Czyżby powrót?
Obiektywny
5 miesięcy temu
znowu clickbaitowy nagłówek, żenujący poziom dziennikarstwa...
Zuza
5 miesięcy temu
Ktos poczęstował Chiny wiruskiem zeby zatrzymać rozwój gospodarczy kraju
kpiarz
5 miesięcy temu
Już drugi dzień czekam na tę rzekomo szokującą wieść...
Jan Lee
5 miesięcy temu
Z uwagi na gospodarkę Chin oficjalne wiadomości na temat liczby chorych i ofiar są celowo zaniżane, a w rzeczywistości są dużo wyższe. Nie zdziwiłbym się gdyby się okazało, że wirus wydostał się z ich laboratorium.
PAn
5 miesięcy temu
a czym w szmatławcu mogą przyciągnąć do czytania?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić