o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Karolina Woźniak
|

Koronawirus. Lekarz, który go odkrył zostawił szokującą wiadomość

192
Podziel się

Doktor Li Wenliang, który zmarł w piątek, ostrzegł kolegów przed rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Później otrzymał list z ostrzeżeniem, w którym poinformowano go, że zostanie "ukarany" za swoje słowa.

Koronawirus. Lekarz, który go odkrył zostawił szokującą wiadomość
(East News, LI WENLIANG/AFP/East News)
bEpyaiut

34-letni doktor ostrzegał przed epidemią i miał z tego powodu sporo kłopotów z policją. Mężczyzna dwa razy był wzywany na komisariat i ostrzegany o konsekwencjach swoich czynów - jeśli nie zaprzestałby "nielegalnej działalności" zostałby pociągnięty do odpowiedzialności karnej.

Lekarz z Wuhan dostawał "ostrzeżenia" od policji

Li Wenliang pospisał więc dokument, w którym przyznał się, że "rozsiewał plotki" i "zakłócał porządek społeczny" - wszystko przez informowanie ludzi o epidemii. Mężczyzna rozpoczął nawet współpracę z policją. W piśmie, które podpisał, znalazł się fragment, który brzmiał następująco: "Jeśli upierasz się przy swoich poglądach, odmawiasz skruchy i kontynuujesz nielegalną działalność, zostaniesz ukarany przez prawo. Rozumiesz?".

Doktor Li Wenliang jako jedna z pierwszych osób zainteresowała się "tajemniczym zapaleniem płuc". Mężczyzna poinformował o tym na platformie, na której dostępni są sami lekarze. Uznał wówczas, że wszystko przez wirusa SARS, a także, że obecnie jest "siedem potwierdzonych przypadków".

bEpyaiuv

Tej samej nocy urzędnicy przyszli do mężczyzny - chcieli się dowiedzieć, dlaczego lekarz udziela takich informacji kolegom. Trzy dni później policja zmusiła go do podpisana oświadczenia. List ujrzał światło dzienne po pojawieniu się materiału filmowego na temat podejrzenia, że osoby zarażone koronawirusem zostały zebrane i przewiezione do specjalnych obozów w Wuhan.

Dr Wenliang otrzymał pozwolenie na powrót do pracy, ponieważ infekcja szybko się rozprzestrzeniła, co spowodowało ogromne obciążenie systemu opieki zdrowotnej. 10 stycznia za pomocą mediów społecznościowych poinformował świat, że ma gorączkę. Zmarł w ubiegłym tygodniu w następstwie infekcji koronawirusem.

Zobacz także: Zobacz także: Ślub w tle koronawirusa. Tysiące par powiedziało sobie "tak"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEpyaiuW
KOMENTARZE
(192)
MJb
rok temu
Pamiętam ostatnie zdanie z przepowiedni- przyjdzie chińczyk i wszystkich wyzwoli. Zastanawiam się nad tym. Przepowiednię spisałam 40 lat temu,nie mogę jej odnaleźć, czas zatracił,a to co było napisane ziściło się.
Krytyk
rok temu
Karolina Woźniak i wszystko jasne
Ddd
rok temu
Może mają pochodzenie arabskie
bEpyaiuX
EuPi
rok temu
No to tak jak u nas! Nasz rząd też stara sie karac za prawdę!
Ala
rok temu
Zapewne ostrzegał przed czytaniem wp.Lecz to redaktur nie miał odwagi napisać.
MOCNY
rok temu
KLAMSTWA TO SA SKUDKI NIESZCZESC SLEPYCH DECYZJ
ech
rok temu
co to za szokująca wiadomość????? tepy jestem nie wiem w którym zdaniu jest to napisane ech mogłem studiować psychologie
paul
rok temu
zastanawiam sie czy osoba piszaca ten artykol jest polakiem.
Salvatore
rok temu
W średniowieczu też ci co upierali się przy swoich prawdziwych poglądach kończyli spaleni na stosie, łamani kołem itp. Czyżby powrót?
Obiektywny
rok temu
znowu clickbaitowy nagłówek, żenujący poziom dziennikarstwa...
Zuza
rok temu
Ktos poczęstował Chiny wiruskiem zeby zatrzymać rozwój gospodarczy kraju
kpiarz
rok temu
Już drugi dzień czekam na tę rzekomo szokującą wieść...
Jan Lee
rok temu
Z uwagi na gospodarkę Chin oficjalne wiadomości na temat liczby chorych i ofiar są celowo zaniżane, a w rzeczywistości są dużo wyższe. Nie zdziwiłbym się gdyby się okazało, że wirus wydostał się z ich laboratorium.
bEpyaiuP
PAn
rok temu
a czym w szmatławcu mogą przyciągnąć do czytania?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić