Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|
aktualizacja

Morderca był "za stary" na więzienie. Po paru latach zabił ponownie

142
Podziel się:

Morderca żony po 25 latach wyszedł z więzienia i napadł na kobietę. Po kilku latach sędzia stwierdził, że Albert Flick jest za stary, by stanowił zagrożenie. Na wolności 77-latek z Maine zabił kobietę, w której się zakochał.

Morderca był "za stary" na więzienie. Po paru latach zabił ponownie
(East News, Andree Kehn/Sun Journal via AP)

Jego pierwszą ofiarą była żona. Albert Flick z Maine dźgnął ją czternaście razy nożem na oczach jej córki. W 1979 roku został skazany na 25 lat więzienia. Amerykanin wyszedł z więzienia w 2004 roku, ale długo nie potrafił powstrzymać się przed przemocą. W 2010 r. zaatakował kobietę, która na szczęście cało wyszła z napaści.

Sędzia zignorował zalecenia dłuższego wyroku. Skazał Flicka na cztery lata. Argumentem był zaawansowany już wiek skazanego, który z powodu starości "nie stanowił już zagrożenia" według sędziego. W 2004 roku Flick wyszedł z więzienia i poznał Kimberly Dobbie.

Jadał w schronisku dla bezdomnych, gdzie Dobbie mieszkała. 77-latek "zakochał się" w 49-letniej matce bliźniaków i zaczął ją prześladować. Po kilku latach kobieta postanowiła opuścić miasto. Szaleniec jednak nie zamierzał odpuścić.

Zobacz także: Zobacz też: Zabójstwo biolożki. Zbrodnia na konferencji naukowej

Kupił dwa noże i dwa dni później zaatakował ją na ulicy. Dobbie stała przed pralnią, kiedy 77-latek podszedł do niej i kilkanaście razy dźgnął w serce i płuca. Powtórzył zbrodnię z 1979 roku: 11-letni synowie kobiety byli świadkami morderstwa - informuje "New York Times".

Chciałabym ustawić wszystkich zaangażowanych w uwolnienie go w rzędzie. Powinni wyjaśnić synom Dobbie, dlaczego wypuszczenie Flicka było dobrym pomysłem i dlaczego ich mama nie żyje - powiedziała Elsie Clement, która widziała śmierć swojej matki z rąk Alberta Flicka.

Ława przysięgłych nie miała wątpliwości. Wydała wyrok skazujący po niecałej godzinie obradowania. Morderca usłyszy wymiar kary w sierpniu. Tym razem prawdopodobnie zostanie skazany na dożywocie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(142)
Fakt
3 lata temu
Podobne wyroki wydają nasi sędziowie i śpią po nich spokojnie jak dzieci.
ja
3 lata temu
Rdzennie słowiańskie imię i nazwisko ALBERT FLICK - i wszystko jasne...
pro
3 lata temu
Morderca nigdy nie może wyjsc z wiezienia
.....
3 lata temu
Maine - stan kierowany przez demokratów. Stolica tego stanu - Portland to miasto w którym "rządzi" Antifa - choć bardziej to przypomina dyktat lewicowych ekstremistów. I jak się potem dziwić takim wyrokom i decyzjom sądu...
mocherkowa
3 lata temu
POwinien odbywać wyrok razem z członkiem kasty wybranej sędzią który wiedząc że to chory psychopatyczny morderca POmógł mu po raz kolejny mordować.
DIUNA
3 lata temu
No tym bardziej będzie tak jak pisowscy sędziowie przejmą władzę to lepszy sort będzie chroniony na maxa
M16
3 lata temu
Takich staruchow MORDERCOW należy eliminować ze zdrowego społeczeństwa bez sądów które maja łagodne kary dla tych śmieci ! a poza tym staruchy powinni być wiecej napietnowani a nie jakiś szacunek starzy są gorsi niż młodzi moja więcej złośliwości !
rudi
3 lata temu
Powinien był być skazany na KS.
mark
3 lata temu
Nikt tego nie opanuje pozostawiając morderców przy życiu.
jaca
3 lata temu
u nas takich sędziów gamoni jest 100/100
Gall anonim
3 lata temu
Kara śmierci jedyne dobre rozwiązanie.
z autopsji
3 lata temu
polscy sędziowie to dopiero mądre rodzynki
Barbara
3 lata temu
Sędziowie to w większości przypadków sprawcy nieszczęść i tragedii, brawo Ziobro zreformować to środowisko i to koniecznie.
MJ
3 lata temu
KARA ŚMIERCI DLA TEGO POTWORA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić