aktualizacja 

Na tę imprezę nie wejdziesz prosto z ulicy. Tylko dla wybrańców

10

Czym jest dziś Boiler Room? Przede wszystkim to występy na żywo, streamowane online. Ale to także najlepsi przedstawiciele różnych gatunków muzyki oraz występy na żywo, organizowane w dużych miastach na całym świecie.

Na tę imprezę nie wejdziesz prosto z ulicy. Tylko dla wybrańców
(Shutterstock.com)

Impreza w Boiler Room to marzenie każdego muzycznego freaka. Kameralny lokal, świetny DJ, tłum ludzi, którzy w żaden sposób nie są odgrodzeni od muzyka. Niestety, występy te są tak niszowe, jak ekskluzywne – nie uświadczysz biletów sprzedawanych online czy w kasie.

Wstęp jest możliwy tylko dzięki zaproszeniom. Jak je dostać? Są na to dwa sposoby: po pierwsze musisz być krewnym lub znajomym artysty, promotora, czy choćby oświetleniowca w klubie. Drugi, dla wszystkich: musisz bacznie śledzić boilerową stronę na Facebooku raz na jakiś czas udostępniają możliwość dopisania się do listy. Trzeba być jednak czujnym, bo miejsc jest niewiele i na ogół znikają w kilka chwil.

Historia Boiler Roomów sięga 2010 roku. W Londyn Blaise Bellville, właściciel online’owego magazynu „Platform”, w nieużywanej, starej kotłowni, pieczołowicie ustawiał głośniki, sprzęt didżejski, a na taśmę klejącą przylepiał do ściany kamerkę. W ten sposób chciał w pełni wykorzystać potencjał, jaki daje internetowemu wydawcy sieć. W ten sposób narodziła się legenda i przedsiębiorstwo warte miliony dolarów z biurami w nowym Jorku, Berlinie i Londynie.

Co tak naprawdę najbardziej wyróżnia Boiler Room wśród dużej konkurencji? Jak mówił sam Blaise Bellville w zeszłorocznym wywiadzie dla amerykańskiego I-D Magazine:

Kiedy w 2011 roku rozmawialiśmy o rozwoju firmy, czułem nacisk, aby skupić się na znanych gwiazdach i streamować głównie ich koncerty… i zrobiłem zupełnie na odwrót. Częścią naszej misji jest to, aby zniszczyć błędne założenie, że do dużej publiczności można dotrzeć tylko i wyłącznie jeśli sprzeda się swoją duszę, jeśli gra się słitaśne, lekkie kawałki czy wypuści popową piosenkę.


Party Challenge by Desperados to pierwsze Mistrzostwa Polski Twórców Imprez, w których przedstawiciele sceny klubowej z czterech miast Polski konkurują o miano najlepszego organizatora wydarzeń imprezowych. Mistrzostwa zmieniają sposób myślenia ludzi o imprezowaniu i podnoszą je do rangi prawdziwej sztuki.

To pierwsze takie wydarzenie w Polsce. Zasady są proste. W Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Krakowie po dwóch przedstawicieli twórców imprez z tych miast spotkało się na neutralnym terenie. Tego samego wieczoru muszą rozkręcić imprezę – każdy na swój unikalny sposób i przekonać do siebie imprezowiczów. O tym, kto wygrywał starcie i awansował do Wielkiego Finału, zdecydowali imprezowicze, którzy są sędziami tego pojedynku.

Ty też możesz zostać jednym z nich, zdobądź zaproszenie na Wielki Finał Party Challenge by Desperados 27.02 w Warszawie na o2.pl.


Party Challenge by Desperados to pierwsze Mistrzostwa Polski Twórców Imprez, w których przedstawiciele sceny klubowej z czterech miast Polski konkurowali o miano najlepszego organizatora wydarzeń imprezowych.

To pierwsze takie wydarzenie w Polsce. Zmienia ono sposób myślenia ludzi o imprezowaniu i podnosi je do rangi prawdziwej sztuki.
Zasady były proste. W Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Krakowie po dwóch przedstawicieli twórców imprez z tych miast spotkało się na neutralnym terenie. Tego samego wieczoru musieli rozkręcić imprezę – każdy na swój unikalny sposób i przekonać do siebie imprezowiczów. O tym, kto wygrywał starcie i awansował do Wielkiego Finału, decydowali imprezowicze, którzy byli sędziami tego pojedynku.

27 lutego w Warszawie miał miejsce Wielki Finał. Zobacz, jak wyglądała najlepsza impreza roku i dowiedz się, kto został pierwszym Mistrzem Polski Twórców Imprez.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić