Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|
aktualizacja

NASA szuka życia na Tytanie. Misja na księżyc Saturna

61
Podziel się

Dron NASA zostanie wysłany na Tytana - największy księżyca Saturna. Urządzenie będzie napędzane energią jądrową. Specjaliści NASA są podekscytowani. Mówią, że takiej misji jeszcze nigdy nie było.

NASA szuka życia na Tytanie. Misja na księżyc Saturna
(Youtube.com, NASA Video)
bCPnIzSd

NASA będzie szukać nowych form życia. Agencja kosmiczna komunikat o nowej misji ogłosiła 27 czerwca. Dron Dragonfly zbada skład chemiczny Tytana. Sprawdzi też, czy rzeczywiście istnieje tam życie. Naukowcy od lat podejrzewają, że istnieją tam żywe organizmy.

Tytan nie przypomina żadnego innego miejsca w Układzie Słonecznym, a Dragonfly nie przypomina żadnej innej misji - powiedział Thomas Zurbuchen z NASA.

Start misji zaplanowany jest na 2026 rok. Na Tytanie statek wylądować miałby 8 lat później. Mająca 3 metry długości maszyna spędzi tam co najmniej 2,5 roku. Będzie krążyć wokół księżyca o średnicy 5150 kilometrów - donosi serwis space.com.

bCPnIzSf

Dragonfly odwiedzi świat pełen różnorodnych związków organicznych, które są budulcem życia i mogą nas wiele nauczyć o pochodzeniu samego życia – dodał Zurbuchen.

Zobacz też: "Zraniony" Mars. Naukowcy twierdzą, że widzą coś takiego po raz pierwszy

Saturn jest jedną z wyjątkowych planet. Naukowcy uważają, że jest on jedynym potwierdzonym miejscem w Układzie Słonecznym - oprócz Ziemi - na którym znajdują się płynne substancje. Na jego powierzchni istnieje wiele jezior, rzek i mórz. Składają się one jednak nie z wody, a głównie z metanu i etanu. To właśnie w nich zamieszkiwać mają żywe organizmy.

Po raz pierwszy na Tytanie wylądowano w 2005 roku. Dokonano tego podczas misji Cassini-Huygens. Sonda krążyła wokół księżyca Saturna od 1997 do 2017 roku. To ona dała początek wiedzy na temat szóstej planety Układu Słonecznego pod względem odległości od Słońca.

bCPnIzSl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCPnIzSG
KOMENTARZE
(61)
TNT
rok temu
Zamiast skupić się nad nowymi napędami, które pozwoliłyby na pokonanie Układu Słonecznego w miesiącach, a nie długich latach jak to ma teraz miejsce ( Ziemia =>Saturn= 8 lat (sic!)), to wydają środki na poszukiwanie mikrobów- jeśli znajdą to co to zmieni(?). Najpierw trzeba sklecić porządny wóz i zaprzęgnąć go w silnego konia, a później wybierać się na podbój Dzikiego Zachodu. A oni wciąż "na piechotę". Tradycyjne napędy max są dobre na Księżyc i z powrotem...
Łotr
rok temu
te misje nie maja nic innego na celu jak zbadać jakie dobrocie ma taka planeta i jak ściągnąć to na ziemię.
che che
rok temu
jak to życie kiedyś do nas przyleci ..to będzie oznaczać że ma wyższy poziom techniki i zrobi z nami to co Kortez i inni konkwistadorzy z Aztekami, Majami, itd.
bCPnIzSH
Kosmita
rok temu
Raduje się me serce, że istnieje taka uczciwa i rzetelna w przekazie informacji agencja jak Nasa. Dzięki niej mogę się dowiedzieć jak naprawdę wygląda wszechświat, w którym tryliony gwiazd utrzymują na swych orbitach kwadryliony planet, ze Ziemia to żadne nadzwyczajne miejsce, bo takich planet są może i miliardy, że życie powstało całkowitym przypadkiem, że cały kosmos powstał z niczego i takich kosmosów może być nawet nieskończenie wiele, że Bóg nie istnieje bo i po co. Naprawdę dobrze, że jest Nasa, bo najważniejsza jest prawda, jakkolwiek trudna do ogarnięcia przez marny homo sapiens by ona nie była... Radujmy się zatem, by prawda zwyciężyła, by nikt nam nie starał się wmówić, że szlachetna Nasa może kłamać. Bo niby dlaczego miałaby kłamać. A to że Nasa z hebrajskiego oznacza "zwieść" to przecież całkowity przypadek. Dla tych ludzi nazwy, symbole i liczby są dobierane całkowicie przypadkowo i nie należy doszukiwać się w tym jakiegoś ukrytego przekazu. Wszystko jest jasne, niech żyje Nasa
amo.
rok temu
To "wylądowano" czy "krążyła"? Bo to jednak nie całkiem to samo.
Najnowsze komentarze (61)
Figaro
rok temu
Ja nie wierzę bo zawsze co pokazują to grafika komputerowa , np. z ziemi widać gwiazdy a z kosmosie już nie tylko naszą planetę . Wydaje mi się że to ściema za wielki szmal tylko to się liczy .
monkey99
rok temu
A jak znajdą mikroby, to sprowadzą je na ziemię i będziemy mieli ponownie epokę wielkiego wymierania. Może choć następcy nie będą tacy głupi.
Świadomy
rok temu
Nic nie znajdą bo ludzie są zbyt prymitywni by obce cywilizacje pozwoliły im się odkryć. Ludzie to jedyny gatunek w kosmosie który na jednej planecie w obec takiej samej rasy toczy wojny, gatunek głupi, którego trzeba izolować puki nie zda sobie sprawy że zabija i ginie dla kilku papierków zwanych pieniędzmi...
jack
rok temu
Projekt Wędrująca Ziemia... Chińczycy już pomyśleli.
jack
rok temu
Chiński projekt Wędrująca Ziemia jest rozwiązaniem...
358
rok temu
To kto będzie pracował?
jam
rok temu
Ciebie kasztanie
Jesczeraz
rok temu
Ziemia jest plaska
bCPnIzSz
Abc
rok temu
Te rzeki i jeziora to na księżycu Saturna a nie na Saturnie, który jest gazowy
adek
rok temu
NASA = nazistowski święty mikołaj dla dorosłych...pisze nazistowski, bo założyciele NASA to nazistowscy niemieccy naukowcy przejęci przez armie USA, więc wierząc NASA wierzysz niemieckim nazistowskim zwodzicielom, nawet samo słowo "NASA" po hebrajsku znaczy "zwodzić" Nie ma żadnego kosmosu i nikt i nic nie lata w kosmos.
gość
rok temu
pewnie żeby je skazić i w konsekwencji zniszczyć?
Lu seit.
rok temu
Pisowców
Pan Majster
rok temu
Tam nie ma żadnego życia i nigdy nie było, a naukowcy dobrze o tym wiedzą. Jest wiele innych powodów żeby dobrze zbadać układ słoneczny, zwłaszcza planety zewnętrzne i ich księżyce, np. pod kątem stałych baz i punktów wypadowych poza układ słoneczny. Ale na to potrzebne są pieniądze. A żeby zdobyć pieniądze potrzebne jest chwytliwe hasło.
Kodi
rok temu
Co Narodowa Agencja Sexu Analnego robi w kosmosie?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić