Michał Nowak
Michał Nowak| 

Nowy numer 1. Oto najpopularniejszy utwór muzyczny XX wieku

31

Kawałek "Bohemian Rhapsody" autorstwa Queen wskoczył właśnie na pierwsze miejsce streamingowej listy przebojów wszech czasów. Przebój na nowo podbija świat niesiony popularnością filmu pod tym samym tytułem.

Nowy numer 1. Oto najpopularniejszy utwór muzyczny XX wieku
(Getty Images)

Odsłuchano go ponad 1,6 miliarda razy. Taką liczbę podało CNN, powołując się na reprezentujący Queen Universal Music. Muzyczny gigant brał pod uwagę wszystkie odtworzenia piosenki oraz jej teledysku w najpopularniejszych serwisach streamingowych na całym świecie.

Kawałek z 1975 roku zdetronizował dużo młodszych rywali. Dotychczas na szczycie listy panowała Nirvana z utworem "Smells Like Teen Spirit" oraz Guns N' Roses' i ich "Sweet Child O' Mine."

Potok rocka zmienił się w stream! Jestem bardzo szczęśliwy, że nasza muzyka wciąż porusza ludzi do maksimum – oświadczył gitarzysta grupy Brian May.

Pierwsze miejsce "Bohemian Rhapsody” to efekt popularności filmu biograficznego o tym samym tytule. Jego Polski dystrybutor ogłosił w środę, że w kinach nad Wisłą obejrzał go już ponad 1 mln osób. To jednak nic w porównaniu z tym, jakie poruszenie obraz Bryana Singera wywołał na świecie. Szacuje się, że nominowana do dwóch Złotych Globów produkcja, zarobiła łącznie ponad 600 mln dol.

Popularność filmu, to wielka zasługa Rami Maleka. Aktor na ekranie dosłownie przeistoczył się w lidera Queen, Freddy’ego Mercury’ego.

"Bohemian Rhapsody" łączy w sobie elementy ballady, opery i hard rocka. Utwór powrócił w zeszłym miesiącu na listę Billboard Hot 100. To już drugi raz kiedy pochodzący z płyty "A Night At The Opera" przebój wraca na szczyt. Wcześniej miało to miejsce w 1992 roku, kiedy stał się motywem przewodnim komedii "Świat Wayna”.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić