Karolina Woźniak| 

Panika w Ohio. "Zbudowałem reaktor jądrowy w garażu"

159
Podziel się:

W Ohio ewakuowano mieszkańców dzielnicy Northwest miasta Columbus, stolicy stanu. Wszystko z powodu mężczyzny, który zadzwonił na telefon alarmowy z dramatycznie brzmiącym zgłoszeniem. Powiedział, że odniósł obrażenia po awarii budowanego przez siebie w garażu rektora jądrowego.

Panika w Ohio. "Zbudowałem reaktor jądrowy w garażu"
(Youtube.com, NBC4 WCMH-TV Columbus)

Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy i powiedział, że pracuje nad reaktorem jądrowym. Zgłosił służbom, że w wyniku prac doznał oparzeń i potrzebuje pomocy. Strażacy przyznali, że była mowa o falach alfa i akceleratorze cząsteczek. Obawiano się, że doszło do wytworzenia promieniowania.

Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Oddziały, które przybyły na miejsce niemal od razu ewakuowały ludzi z całej okolicy. Pojawiły się wozy służb badających poziom promieniowania, a także oddział antyterrorystyczny.

Mężczyzna, który zadzwonił pod 911, został przetransportowany do szpitala. Tam zostanie poddany ocenie psychiatrycznej. Władze badają sprawę, ale wątpią w to, żeby mężczyzna żywił jakiekolwiek złe zamiary. Szef oddziału straży pożarnej w Columbus stwierdził, że nie wierzą, iż mężczyzna próbował wyrządzić komukolwiek krzywdę.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Nie jest jasne, co znajdowało się w garażu mieszkańca Ohio i czy było tam cokolwiek. Strażacy po kilku godzinach pozwolili mieszkańcom wrócić do swoich domów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić