o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Wojciech Darewicz
|
aktualizacja

Poznań. "Hossa" nie udało się zatrzymać. Będzie list gończy

48
Podziel się

Na wniosek sądu poznańska policja podjęła próbę zatrzymania Arkadiusza Ł., "króla wnuczkowej mafii". Znanego pod pseudonimem Hoss przestępcy nie było jednak w miejscu, w którym miał przebywać. Zostanie za nim wydany list gończy.

Arkadiusz Ł., pseudonim Hoss na sali rozpraw w poznańskim sądzie w 2018 roku.
Arkadiusz Ł., pseudonim Hoss na sali rozpraw w poznańskim sądzie w 2018 roku. (PAP)
bEgPlskB

Został skazany nieprawomocnym wyrokiem. Arkadiusz Ł. usłyszał w zeszłym roku surowy wyrok 7 lat pozbawienia wolności. Odwołał się od niego, a jego apelacja jest obecnie rozpatrywana. Teraz Sąd Okręgowy w Poznaniu na wniosek Prokuratury Okręgowej w Warszawie zadecydował o "tymczasowym międzyinstancyjnym aresztowaniu" Hossa.

Żeby zabezpieczyć wykonanie kary, prokurator wniósł o zastosowanie międzyinstancyjnego aresztu tymczasowego, uzasadniając wniosek wysokim prawdopodobieństwem prawomocnego orzeczenia kary 7 lat pozbawienia wolności, a także uzasadnioną obawą, że oskarżony będzie uciekał, ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości – wyjaśniał w rozmowie z PAP prokurator Mirosława Chyr z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Apelacja Hossa została wniesiona we wrześniu 2019 roku. Wtedy też Arkadiusz Ł. trafił na 6 miesięcy do aresztu, z którego wyszedł 18 marca 2020 roku. Doprowadziło do tego postanowienie sądu z Poznania. Teraz warszawska prokuratura przygotowaniu zażalenie na tę decyzję.

bEgPlskD

Co wydarzyło się 18 marca? To wtedy sąd w Poznaniu umorzył kolejne z postępowań prowadzonych przeciwko Hossowi. Stało się tak z "uwagi na to, że czyny, które zostały zarzucone oskarżonemu w tym postępowaniu, zawierają się w okresie, który został osądzony przez Sąd Okręgowy w Poznaniu we wrześniu ubiegłego roku", dowiadujemy się z oświadczenia sędziego Brzozowskiego z Poznania, które przytacza PAP.

Zobacz także: Zobacz także: CBŚP: polski gang działał "na wnuczka" w krajach Europy Zachodniej

Głośny proces szefa grupy przestępczej Arkadiusza Ł. o pseudonimie Hoss

Proces szefa "wnuczkowej mafii" trwał 2 lata. Śledczy zarzucali Hossowi oraz jego bratu, udział w grupie przestępczej, działającej na obszarze Europy (Niemcy, Szwajcaria, Luksemburg). Członkowie grupy podszywali się pod bliskich osób starszych lub ich znajomych. Udawali również policjantów. Ich łupem padały oszczędności życia przeważnie samotnych seniorów. Nie była to wyłącznie gotówka. Przestępcy zdobywali tą drogą również biżuterię oraz złoto w różnej postaci.

bEgPlskJ

Bracia zostali zatrzymani w 2015 roku. Początkowo poszli na współpracę z wymiarem sprawiedliwości, jednak z ugody wycofali się, gdy postępowanie przeciwko nim weszło na etap sądowy. Hossa skazano wtedy na 7 lat więzienia, jego brat usłyszał wyrok 6 lat pozbawienia wolności.

W lutym 2017 roku Hoss został ponownie oskarżony. Podstawę stanowił nowy materiał dowodowy zgłoszony przez warszawską prokuraturę. Sprawa dotyczyła wyłudzeń na łączną kwotę blisko 1,6 mln zł, do których miało dojść pomiędzy 2012 a 2014 rokiem. Postępowanie to zostało przeniesione do Poznania i zakończyło się umorzeniem 18 marca 2020 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEgPlsle
KOMENTARZE
(48)
Gersdorf
rok temu
Wszystko jest zgodne z prawem!!!
Rycho
rok temu
Parodia westernu!!! Najpierw go wypuścili,a teraz próbują złapać!!! Żenada !!! Skończyć z tą kastą!!!
Z PIS
rok temu
SUPER ZMIANA
bEgPlslf
Artur
rok temu
List gończy powinien być też za sędzią z kasty, który go wypuścił!
kierowca
rok temu
ciekawe. Sędziowie musieli być Przekupieni. tu widać nawet z pozycji osoby która patrzy na to Obiektywnie . widać Sędziów jeszcze ze starej Kasty Komunistycznej .
ron
rok temu
Cała pokręcona polska sprawiedliwość,jak go mieli w rękach,to po co było go wypuszczać a zaraz po fakcie znowu go szukać!
Andrzej
rok temu
wszystkie zawody odpowiadają za swoje błędy oprócz sędziów, prokuratorów, komorników i posłów - czy tak powinno być, zmienić prawo ...
gosc
rok temu
to nie sąd tylko cyrk wypuścili a teraz go szukają mam nadzieje że ci cyrkowcy płacą za te poszukiwania ze swojej kasy
aDi
rok temu
Wolne sądy, wolne sądy, niezależność, niezależność - trzeba krzyczeć!! jak wrócimy do władzy i ty możesz potrzebować naszej pomocy
Drugisort
rok temu
A dlaczego go skorumpowana kasta wypuściła? po to aby uciekł.
afrykaner
rok temu
w polaczkowie bogaty ma zawsze rację.
ElaPO
rok temu
I Ci najmądrzejsi Sędziowie obrońcy Praw i Kostytucji wydają takie wyroki. Byłam z nimi ale tyle już się uzbierało że mam ochotę rozgonić to towarzystwo.
jacek
rok temu
Odstosunkujcie się od sądów. Kodeks karny i Kodeks postępowania karnego uchwala sejm. A sąd musi się do nich stosować. Zapytajcie lepiej prokuratora, co robił przez pół roku, że nie było rozprawy apelacyjnej i sąd musiał facia wypuścić. Prokuratorzy w tym czasie szukali haków na sędziów?
bEgPlskX
polecam
rok temu
W tym przypadku sąd powinien zezwolić na lincz w wyknaniu pokrzywdzonych.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić