REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski11.12.18 (13:25)

Rosyjskie bombowce strategiczne wylądowały w Wenezueli

Maszyny pokonały trasę długości 10 tysięcy kilometrów i wylądowały w Caracas. Rosjanie wysłali do upadającego kraju dwa bombowce Tu-160 przeznaczone do przenoszenia broni jądrowej.
FEDERICO PARRA/AFP / East News

Rosjanie chcieli jeszcze raz pokazać, że są potęgą militarną. Narazili się jednak na ostrą reakcję Stanów Zjednoczonych. Niemal natychmiast po lądowaniu samolotów w Wenezueli głos zabrał amerykański sekretarz stanu. Mike Pompeo nie przebierał w słowach.

Rosjanie i Wenezuelczycy powinni przejrzeć na oczy. Dwa skorumpowane rządy marnujące publiczne środki i ograniczające wolność, podczas gdy obywatele cierpią - napisał szef amerykańskiej dyplomacji na Twitterze.

REKLAMA

Kreml nie pozostał bierny. Rzecznik Dmitrij Pieskow potępił komentarz Pompeo.

Uważamy to za całkowicie niestosowne - powiedział rzecznik Kremla na wtorkowej konferencji prasowej.

Rosja wspiera nieudolne rządy prezydenta Nicolasa Maduro w Wenezueli. Południowoamerykański kraj chyli się ku upadkowi, mimo że ma ogromne zasoby ropy naftowej. Maduro objął władzę po śmierci Hugo Chaveza, który był wiernym uczniem Fidela Castro. Wenezuela jest w ciężkim kryzysie, kraj jest wstrząsany gwałtownymi protestami przeciw władzom.

W takiej sytuacji Maduro szczególnie zależy na sojusznikach z Moskwy. Przylot bombowców Tu-160 do Caracas poprzedziła zeszłotygodniowa wizyta prezydenta Wenezueli w Rosji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij