aktualizacja 

Seks w kosmosie. To nie takie proste...

5

Nikt tego jeszcze tam nie robił, ale naukowcy już poważnie o tym myślą. Wygląda jednak na to, że współżycie w przestrzeni kosmicznej to bardzo skomplikowana i mało romantyczna sprawa.

Seks w kosmosie. To nie takie proste...
(Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY, Moonraker)

Jednym z problemów związanych z seksem w kosmosie jest brak grawitacji. Utrudnia to zbliżenie i to zbliżenie dosłowne. Z powodu stanu nieważkości, który można porównać z przebywaniem pod wodą, dwa ciała mają problemy z połączeniem się. Rozwiązaniem mogłoby tu być na przykład związanie ich ze sobą lub przywiązanie do czegoś nieruchomego, ale taka opcja nie brzmi zbyt przyjemnie.

Stacja kosmiczna to nie jest miejsce, gdzie nasz organizm czuje się najlepiej. W wyniku braku przyciągania często występują tam problemy z krążeniem krwi, a więc i ukrwieniem narządów. W takich warunkach seks nie jest tym, o czym kosmonauci myślą najczęściej.

Naukowcy mają pomysł na rozwiązanie tego problemu. Pracujący dla NASA lekarz Jim Logan twierdzi w rozmowie z NBC, że seks można by po prostu zaplanować, niczym taneczną choreografię. Panuje też powszechne przekonanie, że lepiej z tym wyzwaniem poradziłyby sobie też pary z małżeńskim stażem, które nie byłyby sfrustrowane nową dziwną sytuacją i znały swoje ciała. Ale i tu głos zabierają przeciwnicy, dla których takie rozwiązanie tylko skomplikowałoby sprawę.

Ludzie zawsze myślą, że problem seksu w kosmosie można rozwiązać poprzez wysłanie tam małżeństw. Naprawdę? Jeśli wyślemy w kosmos 10 małżeństw i wrócą po dwóch latach, może się okazać, że przez ten czas niektóre związki się rozpadły i uformowały się nowe - twierdzi psycholog sportu Elisabeth Rosnet.

Autor: Tomasz Wiślicki

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić