o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Sienkiewicz byłby dumny. Unikat na aukcji WOŚP

1
Podziel się

"To szczytny cel, a my dodajemy tylko mały kamyczek. Jeśli uratuje to komuś życie, a przy okazji przypomni czasy sławy i chwały Rzeczypospolitej, to warto było podjąć ten temat" mówi Jan Kuchno, Prezes Giełdy Praw Majątkowych "Vindexus". Mowa o unikatowym wydaniu "Trylogii" Henryka Sienkiewicza, którą prezes przekazał na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Firma pierwszy raz bierze udział w akcji.

Sienkiewicz byłby dumny. Unikat na aukcji WOŚP
(Materiały prasowe)
bDAGqJKJ

Nie ma i nigdy nie będzie drugiej takiej "Trylogii" na świecie. Mowa o unikatowym, artystycznym wydaniu dzieła Henryka Sienkiewicza, które zyskało wiele nagród; m. in. Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich, Medal Europejski i Godło Teraz Polska.

Księga ma wartość kolekcjonerską, bo to jeden z 499 numerowanych egzemplarzy. Ilustracje wykonali ręcznie artyści na papierze czerpanym, całość oprawiono w skórę z unikatowymi intarsjami. Bezkwasowy papier daje gwarancję długowieczności.

bDAGqJKL

Ten wyjątkowy egzemplarz "Trylogii" pochodzi z prawdziwej manufaktury książki. Jednej takiej na świecie – Wydawnictwa Artystycznego Kurtiak i Ley. Oficyna specjalizuje się w wydawaniu książek – prawdziwych dzieł sztuki. Cały proces wydawniczy wygląda niemalże jak za czasów Gutenberga.

Zobacz także: Zobacz też: Tak przez lata zmieniał się Jurek Owsiak i jego fundacja

Trylogia, napisana ku pokrzepieniu serc, miała nam przypomnieć – w czasach zaborów – wielkość, potęgę i pozycję kraju. Miała służyć młodemu pokoleniu w dążeniu do odzyskania niepodległości i wskazać cel, którym była odbudowa państwa. Dzieło Henryka Sienkiewicza polecam młodym i starszym. Kiedyś oczarowała też mnie i była impulsem do zainteresowania się historią – mówi fundator książki - Jan Kuchno – Prezes Zarządu Giełdy Praw Majątkowych „Vindexus”, prywatnie miłośnik historii i autor bloga www.ztekiprezesa.pl.

bDAGqJKR

Owsiak: "Ten, kto zdobędzie wydanie, będzie miał rzecz absolutnie wyjątkową". Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podkreśla, że wydawnictwo zadbało o każdy szczegół. Książka wygląda tak, jakbyśmy cofnęli się wiek w tył.

To piękne jak inkubał, to coś, co pachnie, co ma formę, wyjątkowe ilustracje i druk. Tak się już dzisiaj nie wydaje książek... Nie da się tego czytać w warunkach polowych, to trzeba czytać przy stole, przy gorącej herbacie, przy pięknej atmosferze - zaznacza Jerzy Owsiak.

Aukcja trwa do niedzieli. Cena wywoławcza dzieła wynosiła 5 tys. zł. Teraz licytujący podbili cenę do ponad 6 tys. zł. Link do licytacji znajduje się TUTAJ.

bDAGqJKS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDAGqJLm
KOMENTARZE
(1)
Wgw
rok temu
Ja nie daje na WOSP.
Najnowsze komentarze (1)
Wgw
rok temu
Ja nie daje na WOSP.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić