Bartosz Nowak| 
aktualizacja 

Technologia jest dobra dla młodych. Pod jednym warunkiem

3

Wpatrywanie się przez nastolatków w ekrany ma dobry wpływ na ich samopoczucie, o ile zachowują umiar. Naukowcy z Oxfordu obliczyli nawet, jaka dzienna dawka używania poszczególnych urządzeń daje pozytywny efekt.

Kobieta z telefonem
Kobieta z telefonem (Shutterstock.com)

Na ile można pozwolić swoim dzieciom? Granie na konsoli lub komputerze: 1 godz. 40 minut. Używanie smartfona: 1 godz. 57 min. Oglądanie telewizji: 3 godz. 41 min., a korzystanie z komputera - nawet 4 godz 17 min. Według badania przeprowadzonego na 120 tys. 15-latków tyle czasu przed ekranem zwiększa zadowolenie z życia i wpływa pozytywnie na zdrowie psychiczne młodych ludzi - informuje BBC.

Ważne, by nie przekraczać tych granic. Naukowcy zauważyli, że dłuższe korzystanie z urządzeń elektronicznych nie tylko traci pozytywne efekty, ale także może szkodzić. Współautor badania Andrew Przybylski, zauważa, że nastolatkowie nie używają zwykle tylko jednego ekranu dziennie, często grają np. na smartfonie podczas oglądania telewizji, dlatego badania w tej kwestii będą kontynuowane.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić