REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 5 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski28.12.18 (15:39)

Tysiące Koreańczyków z Północy w śmiertelnym niebezpieczeństwie

Hakerzy wykradli dane Koreańczyków, którym udało się wydostać z kraju Kim Dzong Una. Bezpieczeństwo rodzin około tysiąca osób jest zagrożone.
Youtube.com

Dane wykradziono z centrum do spraw przesiedleń w Korei Południowej. Hakerzy włamali się do sieci w ośrodku w prowincji Gyeongsang Północny. Według ministerstwa do spraw unifikacji złośliwym kodem został zarażony jeden z komputerów osobistych używanych w centrum.

To pierwszy przypadek wycieku danych uciekinierów z Korei Północnej. Jest ogromny, hakerzy wykradli dane około 997 osób. Chodzi nie tylko o nazwiska, ale także daty urodzenia i obecne adresy byłych poddanych komunistycznej dynastii Kimów. Ustalono, że hakerzy dostali się do komputerów 19 grudnia - informuje BBC News.

REKLAMA

Do tej pory nie wiadomo, kto stoi za atakiem. Pierwsze podejrzenia padły na reżim z Północy. Pjongjang ma wierną grupę hakerów, którzy dokonują ataków na całym świecie na zlecenie władz.

Wyciek najbardziej zagrozi rodzinom osób, których dane wykradziono. Władze Korei Północnej nie wiedzą o wszystkich uciekinierach. Część z nich figuruje w rejestrach jako osoby zaginione, a nierzadko również zmarłe. Jeśli dane trafią do Kim Dzong Una, reżim będzie mógł łatwo zlokalizować bliskich uciekinierów i poddać ich represjom, łącznie z egzekucjami.

W całej Korei Południowej funkcjonuje 25 ośrodków dla uciekinierów z Północy. Centra pomagają im nauczyć się żyć w nieznanym świecie. Seul zapewnia, że hakerzy włamali się do komputerów tylko jednego ośrodka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij