Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

W Wielką Sobotę odsłonięcie Całunu Turyńskiego. Zobaczą go wierni na całym świecie

212

W Wielką Sobotę (11 kwietnia) odbędzie się nadzwyczajne wystawienie ważnej dla katolików relikwii. Tego dnia ponownie odsłonięty zostanie Całun Turyński. Zobaczą go wierni na całym świecie, a to za sprawą przewidzianych transmisji.

Całun Turyński skrywa wiele tajemnic
Całun Turyński skrywa wiele tajemnic

W Wielką Sobotę o godzinie 17:00 modlitwie przed Całunem Turyńskim będzie przewodniczyć arcybiskup Cesare Nosiglia. Duchowny zachęca do tego, by mu towarzyszyć. Do wspólnej modlitwy zapraszani są wierni z całego świata. Wirtualne uczestnictwo w tym wydarzeniu umożliwi transmisja za pośrednictwem mediów społecznościowych, jak i strony www oraz platformy YouTube.

Katolicy wierzą, że modlitwa może pomóc w walce z pandemią koronawirusa. Nieustannie kierują swe prośby do niebios, by zaraza nareszcie ustała, a chorzy odzyskali pełnię sił.

Tysiące ludzi, młodych i starszych, zdrowych i chorych poprosiło mnie, żebyśmy w tej chwili tak poważnych trudności pomodlili się w Wielkim Tygodniu przed Całunem Turyńskim, aby błagać przed obrazem zmarłego Chrystusa (...) o łaskę przezwyciężenia zła, tak jak On to uczynił na krzyżu, ufając dobroci i miłosierdziu Boga - mówił arcybiskup Cesare Nosiglia podczas nagrania zamieszczonego w internecie.

Zobacz także: Papierowi wierni. Patent niemieckiego księdza na Wielkanoc

Całun Turyński budzi wiele wątpliwości

Tradycja mówi, że jest to tkanina, w którą owinięte było ciało Chrystusa po ukrzyżowaniu. Całun przechowuje się w kaplicy w katedrze świętego Jana Chrzciciela.

Od wielu lat trwają badania i spory dotyczące pochodzenia i przeznaczenia tkaniny. Całun Turyński to bardzo tajemnicza relikwia. Jest wiele wątpliwości, czy oby na pewno towarzyszyła Chrystusowi po ukrzyżowaniu. Historycy nieustannie prowadzą badania, które mają pomóc w rozwiązaniu tej zagadki. Najnowsze ustalenia mówią o tym, że jest bardzo wątpliwe, by takie ślady, jakie są widoczne na tkaninie, zostawił ukrzyżowany człowiek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić