Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

1 kg cukru za 23,96 zł. Taka cena w państwowym sklepie!

19
Podziel się:

Wicepremierzy Jacek Sasin i Henryk Kowalczyk uspokajają w sprawie cukru. Zapewniają, że będziemy mieć dostęp do tego produktu. Na pewno ma go nie zabraknąć w państwowej Krajowej Grupie Spożywczej. Tam jednak zbyt tanio nie jest.

1 kg cukru za 23,96 zł. Taka cena w państwowym sklepie!
Ile kosztuje cukier od Krajowej Grupy Spożywczej? (Krajowa Grupa Spożywcza, Pixnio)

Podczas czwartkowej konferencji prasowej wicepremier Jacek Sasin mówił, że "Krajowa Grupa Spożywcza (KGS) za braki cukru nie odpowiada i realizuje terminowo wszystkie zawarte kontrakty". Wyjaśniał ponadto, że państwowa spółka może dostarczać cukier do odbiorców, którzy na razie nie posiadają umów z KGS.

Zawierajcie dzisiaj umowy z Krajową Grupą Spożywczą, a ten cukier będziecie mieli - zapewnił Sasin, minister aktywów państwowych.

O podobną wypowiedź pokusił się Henryk Kowalczyk, wicepremier, a zarazem minister rolnictwa. - Zapraszamy wszystkich tych, którzy nie mogą zaopatrzyć się w cukier gdzie indziej, wszystkich handlowców, do Krajowej Grupy Spożywczej - mówił.

Ile kosztuje cukier od KGS?

Cukier od KGS nabyć może tak naprawdę każdy. Jest on dostępny na stronie internetowej polskie-smaki.pl. Klientów odstraszyć mogą jednak ceny.

Cukier biały 1 kg oznacza wydatek na poziomie 6,99 zł. Za cukier biały drobny zapłacisz natomiast 5,39 zł.

Jest więc drożej niż w dyskontach, w których cukru ostatnio brakuje. Jeśli ktoś postanowi kupić ten produkt od KGS, to będzie musiał również pokryć koszty przesyłki. Jedyna dostępna opcja to dowóz cukru przy wykorzystaniu Poczty Polskiej (16,97 zł). Doliczając ten koszt, cena kilograma cukru może wynieść aż 23,96 zł.

KGS, podobnie jak Biedronka czy Lidl, posiada limity. Można kupić co najwyżej 10 kg cukru białego.

Kryzys cukrowy

Tegoroczny lipiec upływa pod znakiem kryzysu cukrowego. Na jego niedobory składa się kilka czynników. To choćby problemy z transportem, panika klientów, a także wykupywanie cukru przez cukierników.

Zobacz także: Sklepy vintage przeżywają oblężenie. Odwiedziliśmy jeden z nich
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(19)
Żal_red_art
1 tyg. temu
"1 kg cukru za 23,96 zł. Taka cena w państwowym sklepie!" - ten tytuł mija się z prawdą, bo cukier kosztuje 6,99. Reszta, jak napisano, to Poczta Polska, a więc transport nie należący do tego sklepu - ja się mylę czy piszący ten tekst. Piszący w mediach, całe szczęście że jeszcze nie wszyscy, schodzą niestety coraz niżej. Jest to bardzo przykre dla czytelników, bo my potrafimy logicznie myśleć. Pani/e redaktorze nie proszę o sprostowanie, bo nigdy nie doczekałbym się tego gestu. Życzę natomiast głoszenia prawdy i nie ulegania politycznym mocodawcom, wszak ludzie tworzący media powinni być wolni i pisać prawdę.
Pytanie
1 tyg. temu
Można też odebrać w sklepie i to całkiem gratis. Redaktorze nie podniecaj się, kto bogatemu zabroni?
loar
3 tyg. temu
Ceny inflacji podbijają same gazety. Ograniczenia kupna cukru w dyskontach jest celowe. Mniejszy zyski, większe dopłaty rządowe do funkcjonowania sklepu. Cała tajemnica funkcjonowania sklepów celem podwojenia dochodów.
Pong
3 tyg. temu
Ludzie gdzie wy żyjecie ? U mnie w mieście jest cukier normalnie
Darkghoost
3 tyg. temu
Sprzedali cokrownie młyny zagranicznym złodziejom i Polska jest dymans
Gosc
3 tyg. temu
Dlaczego znikają wcześniejsze komentarze czyzby byly nie zgodne z wymową artykułu
pawel-
3 tyg. temu
no i co że cukier po 23,96 , najważniejsze że na konkordat , religie w szkołach ,fundusz kościelny i kapelanów nie zabraknie !
Zbyszek
3 tyg. temu
Widzicie do czego nieudolne rządy PiS-u nas doprowadziły? Inflacja i żywność ponad 100%, energia ma być 300% droższa, ale pisowcy mają się dobrze, bo sobie dali podwyżki i zarabiają po kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie.
I play my toe...
3 tyg. temu
Der Onet i wszystko jasne.Ciekawe na kogo grają ?😎
IplayMyToes
3 tyg. temu
Der Onet jak zwykle się ferment .Ciekawe na kogo grają jak myślicie ?😎
emeryt
3 tyg. temu
PIS i wszystko jasne
To ktoś ,kto...
3 tyg. temu
Pis podobno zniszczył gospodarkę, więc dlaczego unia obcięła bam srodki na fundusz odbudowy z powodu mniejszej recesji w Polace niż q innych krajach Unii
rozmowy kontr...
3 tyg. temu
co mozna robic z cukruu ,a no chyba ze bimber no to rozumiem ,ale foki chyba bimru nie pedza ,wiec po co im cukier?
Jako
3 tyg. temu
Czyżby o2 zatrudniło Łukaszenkę? To ten poziom prpagandy. Napiszcie, że pensjonaty nad morzem puste, restauracje zamknięte, sól i kaszę przerzucają przez granicę Białorusini. Gratuluję intelektu.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić