o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

800 tys. zł na taksówki. Posłowie sobie nie żałują

25
Podziel się

Sejm przedstawił sprawozdania z wydatków posłów, jakie ponieśli na prowadzenie swoich biur od początku kadencji. Okazuje się, że nie oszczędzali na taksówkach. Na przejazdy przeznaczyli 800 tys. zł.

800 tys. zł na taksówki. Posłowie sobie nie żałują
Paweł Kowal z KO na taksówki wydał ponad 30 tys. zł. (Getty Images)
bEDMqYKt

Sejm pokazał, na co posłowie wydali pieniądze w ramach prowadzenia biura od początku kadencji. Co miesiąc na ten cel dostają 15 200 zł ryczałtu. To musi starczyć na wypłatę dla pracowników, media i inne wydatki, takie jak przejazdy taksówkami.

Na tych ostatnich posłowie nie oszczędzali. Od początku kadencji (koniec 2019, cały rok 2020 i bieżący rok) według obliczeń "Faktu" na ten cel przeznaczono aż 800 tys. zł. z pieniędzy podatników.

bEDMqYKv

Przejazdu taryfą najczęściej potrzebowali posłowie KO. Paweł Kowal w swoim oświadczeniu wykazał, że na taksówki wydał aż 30 222,35 zł. "Fakt" obliczył, że za taką kwotę można przejechać 10 tys. km. Zaraz po nim jest Piotr Borys z kwotą 10 600, a ostatnie miejsce podium zajmuje Michał Jaros z 9044,31 zł wydanymi na taksówki od początku kadencji.

Taksówkami podróżuję głównie po Warszawie, tak też dojeżdżam do Sejmu. Przyjąłem zasadę, że skoro nie mam auta, to korzystam z taksówek. Nie korzystam z żadnych innych ryczałtów np. na benzynę. Inni posłowie z nich korzystają - tłumaczył się "Faktowi" poseł Paweł Kowal.
bEDMqYKB

Katarzyna Lubnauer, również z KO, w ciągu 14 miesięcy wydała na taksówki 5187,70 zł. Pomimo szalejącej pandemii i lockdownu wciąż prowadziła swoją działalność. Tłumaczy, że pomagała również seniorom podczas pierwszej kwarantanny, stąd częsta potrzeba korzystania z usług taxi.

Ja w odróżnieniu od wielu posłów regularnie bywałam w Sejmie, jak również prowadziłam normalną działalność w roku pandemii. Wspólnie z moim współpracownikiem pomagaliśmy łódzkim seniorom, którzy powinni zostać w domach, więc zdarzało się, że taksówką dowoziliśmy im coś niezbędnego. Nigdy wcześniej nie korzystałam tyle z taksówek i mam nadzieje, że nie będę musiała w przyszłości. Czas pandemii, to jednak nie są normalne czasy - przekazała Lubnauer "Faktowi".
Zobacz także: Majątek rodzin polityków powinien zostać upubliczniony? "Nie miałbym z tym problemu"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDMqYKW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(25)
oliwa
4 miesiące temu
ci co jezdza taxuwkami musza niezle tankowac
LLLLLLL
4 miesiące temu
Jak ciemnota ich wybiera, to niech ciemnota się cieszy. Nie kasować.
qwecs
4 miesiące temu
chłopo baba jeździ taksówkami za czyjeś pieniądze pomagając innym????? żart ?
bEDMqYKX
Miłka
4 miesiące temu
Stachu, ale z ciebie NIKT. Również pomagałam i pomagam starszym osobom robiąc im zakupy. Jeżdżę własnym samochodem. Nigdy nie wzięłam od nikogo ani grosza. Wstyd, STACHU-NIKT.
Tow Szejna
4 miesiące temu
Tak sobie myślę czy stary tow Czarżasty i młody Tow Trela zarazem wychowanek starego Tow Czarzastego też jeżdżą taksøwkami bo stary tow senior Leszek Miller latał chelikopterem
Pytacz
4 miesiące temu
Tak na marginesie Kowal kto wogœle cię dopuścił do tego trudnego zawodu jakim jest Kowalstwo czy ty masz uprawnienia pytam ?
Gazdzino
4 miesiące temu
A jaki on szlachetny i patriota jak występuje gościnnie w Szczujni TVN24 Olejnik z Morozowskim dają mu się wypowiedzieć bez przerywania jego mądrych myśli Hej
Slonzok
4 miesiące temu
Jaki z niego Kowal Kowal ciężko pracuje i taksówkami nie jeździ bo go nie stać ale Kowale z POKO mają się dobrze
Bubu
4 miesiące temu
Stały celebryta TVN24 i krytykant wszystkiego co zrobi PiS
Slonzok
4 miesiące temu
Nie idź tą drogą pOsle Kowal
Madzia
4 miesiące temu
Szlachta się bawi i nie zwraca uwagi na koszta. Ja jak wybieram taki to zwykle jest to opti taxi, bo mają najtańsze przejazdy. A posłowie chyba odwrotnie robią.
gość
4 miesiące temu
Ci posłowie nic nie robią wtymn sejmie nawet głosować niumia . Wczoraj pokazali w Senacie jak się głosuje. WSTYD.?!??!????
sed
4 miesiące temu
Kowal znalazł sposób na dorobienie i pokazuje lewe rachunki.
bEDMqYKP
Tłuluk
4 miesiące temu
A ja po nocach nie spie bo kredyt na dom 200 tys zł. Jak taki człowiek spokojnie spi wiedząc że okrada obywateli?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić