Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

Oligarcha ma dom za 150 mln. Tak mu go "upiększyli"

Podziel się:

Kolejne kraje decydują się zajmować majątki rosyjskich oligarchów. Jeden z miliarderów - Roman Abramowicz, ma potężny dom w Londynie. Czy go straci?

Oligarcha ma dom za 150 mln. Tak mu go "upiększyli"
Wielki dom Romana Abramowicza w Londynie. "Kiedy zajmie się nim rząd?" (Getty Images, Vladimir Gerdo)

Roman Abramowicz jest jednym z najbogatszych ludzi świata, uważa się go za najzamożniejszego człowieka urodzonego w Europie Wschodniej. Forbes wycenił jego majątek na 14,9 mld USD. Oprócz wielu nieruchomości, jego oczkiem w głowie jest londyński klub - Chelsea FC, w którym pojawił się blisko 20 lat temu.

Abramowicz ogłosił 26 lutego, że oddaje sprawowanie władzy w klubie w ręce fundacji Chelsea FC. Wszystko z powodu sankcji, które wprowadzili Brytyjczycy z powodu nieuzasadnionej inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę.

Kolejne kraje decydują się zajmować majątki rosyjskich oligarchów. W mediach już pojawiają się informacje o przejęciu przez służby celne luksusowych jachtów. Następne w kolejce mogą być kluby piłkarskie, dlatego rosyjski miliarder musiał usunąć się w cień i niedługo pozbędzie się Chelsea FC.

Co z domem Rosjanina?

A co z jego pozostałymi nieruchomościami? W Niemczech i Francji zarekwirowano statki rosyjskich oligarchów. W Londynie natomiast wielka posiadłość Romana Abramowicza nie jest jeszcze nałożona sankcjami.

We Francji i Niemczech przejmują superjachty. W Londynie... nic - czytamy w krótkim wpisie w mediach społecznościowych.

Na krótkim filmu widzimy także osobę, która przykleja specjalną tablicę na dom Abramowicza. "Jest on warty 150 milionów, ale rząd go nie przechwyci".

Zobacz także: Atak Rosji na Ukrainę. Orędzie prezydenta Polski Andrzeja Dudy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić