Fatalne doniesienia z Zakopanego. Oto co dobiło górali

232

Fatalne wieści z Podhala. Czy ciepła zima okaże się gwoździem do trumny dla przedsiębiorców z Zakopanego i okolic? Niestety, wszystko na to wskazuje. Sezon zaczął się niezbyt pomyślnie i wygląda, że koniec również nie będzie należał do udanych.

Fatalne doniesienia z Zakopanego. Oto co dobiło górali
Ciepła zima odbiła się na polskich góralach (Adobe Stock)

Wiosenna aura w lutym nie wróży niczego dobrego dla górali. Wysokie, jak na tę porę roku, temperatury spowodują, że wiele wyciągów zostanie zamkniętych wcześniej - donosi Tygodnik Podhalański.

Zazwyczaj działają one do końca marca, ale prognozy pogody nie wskazują, by miały być na to szanse. Szykuje się ocieplenie i na pewno nie jest do dobra wiadomość dla przedsiębiorców w górach.

Kolejnym przykładem po wyciągach górskich, mogą być inwestycje w skutery śnieżne, którymi można było jeździć zaledwie przez kilka tygodni. Te również mogą okazać się nieopłacalne, jak piszą lokalne media.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Bezpłatny szlak na Gubałówkę zamknięty. "Pieniądz nad przyjemnością"

W Zakopanem coraz częściej pojawiają się głosy, że powinny pojawić się jakieś alternatywne działania lokalnych władz zwiększające opłacalność w sektorze przedsiębiorstw. Wskazuje się na przykład propozycje co do otwarcia powiatu tatrzańskiego na turystykę rowerową - zwraca uwagę Tygodnik Podhalański.

Niestety, inwestycja ta wymagałaby dużego nakładu środków finansowych, czasu i zaangażowania. Problemem jest przede wszystkim niewielka ilość tras rowerowych. Wskazuje się jednak, że mógłby to być dobry kierunek rozwoju, gdyż widać, że przykładowo w Bielsku Białej czy w Szczyrku takie rozwiązanie się sprawdza.

W Szczyrku bowiem Słowacy wykupili wyciągi i stworzyli prężnie działający ośrodek rowerowy. W sezonie letnim cieszy się on dużym zainteresowaniem wśród turystów.

Prognoza pogody w Zakopanem na marzec jasno wskazuje, że temperatury sięgną nawet do 15 stopni Celsjusza. Z pewnością nie jest to dobra informacja dla tamtejszych przedsiębiorców, którzy będą musieli zmierzyć się z niekorzystną sytuacją w prowadzeniu swoich biznesów. A przecież już w styczniu górale narzekali na słaby sezon...

Autor: PAA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić