Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Łukasz Kuczera
|

Influencerka zapłaci 210 mln dolarów kary. Gwiazdy w szoku

8
Podziel się

Viya, popularna w Chinach influencerka, otrzymała karę w wysokości 210 mln dolarów. Młoda gwiazda unikała płacenia podatków z tytułu działalności w sieci. Jej przykład zmobilizował innych influencerów z Państwa Środka, którzy masowo ruszyli do urzędów skarbowych.

Influencerka zapłaci 210 mln dolarów kary. Gwiazdy w szoku
Influenserka zapłaci 210 mln dolarów kary. Gwiazdy w szoku (YouTube)
bFdLzscB

Viya, a tak naprawdę Huang Wei, to influencerka pochodząca z Chin. 31-latka od dawna wykorzystuje platformę Taobao Live do sprzedaży różnego rodzaju przedmiotów, robiąc przy tym spore show. Doszło nawet do tego, że chińskie media zaczęły ją określać mianem "królowej transmisji na żywo".

Influenserka zapłaci 210 mln dolarów kary. Gwiazdy w szoku

Działania chińskiej influencerki przykuły uwagę urzędu skarbowego. Postępowanie przeciwko Viyi zakończyło się rekordową w historii państwa karą w wysokości 1,34 mld juanów. Oznacza to równowartość 210 mln dolarów.

Jak wyjaśniły chińskie władze, kara obejmuje lata 2019-2020, kiedy to Viya miała zarobić sporą sumę na produktach sprzedawanych podczas streamingu, a nie uiściła należnego w związku z tym podatku. W tym czasie Chinka powinna była odprowadzić do kasy państwa kwotę rzędu 640 mln juanów (ok. 100 mln dolarów). Kara jest zatem dwukrotnie wyższa - informuje agencja Reuters.

bFdLzscD
Zobacz także: 80 mln zł za zerwany kontrakt. Generał komentuje

31-latka za pośrednictwem Weibo wyraziła skruchę z powodu złamania prawa. Zapowiedziała też, że nie będzie uchylać się od kary i zapłaci ją w całości. Jednak jak podkreśla Reuters, Viya może nie być ostatnią influencerką ukaraną przez chiński fiskus.

bFdLzscJ

Urząd Skarbowy w Chinach ukarał już dwóch innych influencerów, choć w ich przypadku skończyło się na sankcjach w kwocie nieco ponad 100 mln juanów.

Obecnie Chińczycy dokładnie analizują działalność influencerów w mediach społecznościowych, przez co na gwiazdy padł blady strach. Z informacji Reutersa wynika, że od momentu wszczęcia dochodzenia przeciwko Viyi, do urzędów skarbowych w całym państwie zgłosiło się ponad 1000 twórców internetowych.

Działania Chińczyków nie są odosobnione. Niedawno polskie gwiazdy na celownik wziął UOKiK.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdLzsde
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
Sober
4 tyg. temu
A u nas nie płacą podatków. Co na to Urząd skarbowy?
Powiem krótko...
4 tyg. temu
Obóz pracy do śmierci tak jak u nas do emerytury której większość nie dozyje
Mój
4 tyg. temu
I tak powinno być! Wszelkie wymyślone zawody typu właśnie influencer tiktoker instagramer powinny dostać w 4 litery. Wychodzą na powierzchnię jak te fritzy i robią sieczkęz mózgu naszym dzieciom. Bo ile to on nie ma kasy za pajacowanie w necie.
bFdLzsdf
Noto
4 tyg. temu
Jak zus
Tak pytam
4 tyg. temu
Ciekawe czy influ coś tam Radzio tupecik też płaci fiskusowi z żonom Rozdymkom?I cała reszta gołych doopencji?
To choroba?
4 tyg. temu
Kiedy słyszę influencerka to natychmiast kojarzy mi się z grypą. Sorry ale to jest silniejsze ode mnie. Influenza to łacińska nazwa grypy. Wiem że źródłosłów tych dwóch wyrazów jest inny ale jednak nie potrafię się powstrzymać. Pierwsze skojarzenie mam takie, że influencerki to takie osoby roznoszące grypę.
yxyxx
4 tyg. temu
Taką kasę zarabia i nie wie, że płaci się podatki ? Niech się też wezmą za nasze podwórko, połowa nie wie, że musi założyć działalność gospodarczą.
pytam kto ?
4 tyg. temu
do obozu pracy !
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić