aktualizacja 

Kartka o kolędzie na bloku. Pojawiła się w Warszawie i wzburzyła ludzi

178

Wizyta duszpasterska to rokroczne odwiedziny księży w domach parafian. Zazwyczaj dobywa się ona po świętach Bożego Narodzenia, jednak prawo kanonicznie nie wskazuje jednoznacznie jej terminu. Okazuje się, że w niektórych parafiach księża już zaczęli odwiedzać wiernych. W związku z tym na warszawskim Muranowie księża zaplanowali do parafian. Ogłoszenie wzburzyło wielu internautów.

Kartka o kolędzie na bloku. Pojawiła się w Warszawie i wzburzyła ludzi
Księża zwrócili się do wiernych przed kolędą. Wspomnieli o pieniądzach (PEXELS)

Już za kilka dni święta Bożego Narodzenia. Wraz z nimi rozpocznie się wizyta duszpasterska, nazywana potocznie kolędą. Jej podstawowym celem jest wspólna modlitwa, błogosławieństwo domu i jego mieszkańców.

Jak się okazuje, niektóre parafie już rozpoczęły wizyty duszpasterskie u swoich wiernych.

Na przestrzeni ostatnich lat schemat ogłoszeń się nie zmienił. Zazwyczaj to podczas ogłoszeń parafialnych w kościele duchowi informowali parafian o konkretnych terminach wizyt dla poszczególnych ulic. Jednak, w niektórych miejscach zauważa się odstępstwa od tego standardowego podejścia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Mamed Khalidov otworzył się na temat depresji. "Gryzłem skórzaną kanapę"

Księża zwrócili się do wiernych przed kolędą. Wspomnieli o pieniądzach

Jak donosi "Super Express" na jednym z osiedli na warszawskim Muranowie pojawiło się krótkie ogłoszenie zawieszone zaraz przy klatce. Informacja została podpisana przez księży należących do parafii Narodzenia NMP w stolicy.

W notatce kapłani przekazali mieszkańcom datę wizyty duszpasterskiej. Rozpocznie się ona w środę, 20 grudnia. Co ciekawe, wspomnieli również o pieniądzach.

Drodzy parafianie! Nie chcemy kierować się korzyścią materialną. Nie chcemy zmieniać waszych przekonań. Pragniemy tylko błogosławić was i wasze domy - czytamy na kartce.

Ogłoszenie kapłanów wzburzyło wielu internautów

Ogłoszenie wzburzyło wiele osób. Upust swoim emocjom dali na grupie zrzeszającej mieszkańców Muranowa na jednym z portali społecznościowych.

Straż Miejska powinna za takie obklejanie skierować wniosek o ukaranie proboszcza tej parafii jako kierownika organizacji do Sądu Rejonowego. Sąd powinien ukarać go finansowo oraz pracami społecznymi - pisze jedne z internautów.

"Na osiedlu gdzie mieszkałam, ksiądz prosił o wysłanie maila od osób zainteresowanych. Nie łaził po wszystkich mieszkaniach. Nowy przyszedł o 20-tej, wyszłam w ręczniku na klatkę z turbanem na głowie i... zwątpił. Być może w następnym roku już nie będzie nachodził ludzi - czytamy dalej.

Znaleźli się też tacy, którzy stanęli w obronie kapłanów. Wiele osób podkreśliło, że takie ogłoszenie nikogo nie krzywdzi. - Normalne info, bez sensu ciągłe drwienie ze wszystkiego związanego z kościołem -  czytamy.

"Bardzo mi z kościelnymi nie po drodze, ale naprawdę nie widzę tu żadnego hitu", "Informują - źle, nie informują - źle. Katolicy też jeszcze żyją w tym kraju, chyba krzywdy wam nie robi to, kogo przyjmują we własnym domu. Bardzo mało tolerancji w tak postępowym i tolerancyjnym mieście" - dodali inni internauci.

Źródło: Super Express

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić